MK Technic Brno porážíme o 65 bodů

19.2.2017
Dnes odehrály hráčky ZVVZ USK Praha utkání proti předposlednímu týmu v tabulce, kterým je tým MK Technic Brno, kam odcestovaly dnes odpoledne. MK Technik Brno se společně s týmem U19 Chance dělí o poslední příčku. Oba dva týmy mají na kontě pouze jedno vítězství a 20 porážek. Utkání se odehrálo v Brně ve SH Morenda od 17 hodin.

MK Technic Brno – ZVVZ USK Praha – 48:113 (7:24, 13:27, 17:34, 11:28)

Hráčky ZVVZ USK Praha dnes odcestovaly do brněnské sportovní haly Morenda v osmičlenné sestavě – Dupree, Elhotová Kar., Burgrová, Vyoralová, Šípová Tereza, Mainclová, Voráčková a Steinberga. V prvních minutách utkání byly střelecky úspěšnější domácí hráčky, kdy udržely svoje jediné vedení v zápase 5:2. Poté se ale Pražanky vzchopily v obraně, a do konce první čtvrtiny si dokázaly vytvořit rozdíl 13 bodů. Ve druhé desetiminutovce měly domácí hráčky problémy s rozehrávkou a ztrácely při postupných útocích míče. Snažily se přehrávat těsnou obranu Pražanek rychlým přechodem na útočnou polovinu což se jim párkrát podařilo.. Na druhé straně hráčky ZVVZ USK Praha využívaly chyb domácích a dávaly jednoduché koše z rychlých protiútoků. Domácí hráčky nepřecházely žádnou volnou pozici, kterou jim české mistryně povolily a každou volnou střelu vystřelily. Pražanky těžily zejména z výškové převahy pod košem a dostávaly většinu míčů do vymezeného území, ze kterého nejčastěji skórovala Aneta Mainclová, Candice Dupree a Anete Steinberga, které daly do poloviny utkání dohromady 39 bodů z 51. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 20:51. Třetí čtvrtinu zahájila košem Ilona Burgrová a další útok poté následovala krásná přihrávka Terezy Vyoralové na Veroniku Voráčkovou která skórovala z výskoku. Pražanky měly opět problém se strefit z tříbodového oblouku. Ve třetí minutě rozhodčí zapískali úmyslný faul na Terezu Vyoralovou, která proměnila trestný hod. Do poslední desetiminutovky se tak šlo za stavu 37:85. Hranici 100 bodů trefila po zisku Tereza Vyoralová 4 minuty do konce utkání. Pražanky ještě do konce utkání bodovaly 13 body za stobodovou hranicí a zvítězily rozdílem 65 bodů 48:113.

Body ZVVZ USK Praha: Steinberga 27, Dupree 24, Vyoralová 20, Mainclová 18, Burgrová 14, Elhotová 6, Šípová, Voráčková 2