U19 Chance porážíme o 89 bodů

11.2.2017
Dnes odehrály hráčky ZVVZ USK Praha poslední letošní domácí utkání v základní části Ženské basketbalové ligy. Do SH Královka dorazily hráčky ze spodní části tabulky ze Strakonic tým U19 Chance.

ZVVZ USK Praha – U19 Chance – 116:27 (30:7, 31:10, 20:7, 35:3)

Trenérka Natálie Hejková nechala v tomto zápase odpočívat Euroligové opory Sonju Petrović, Kiu Vaughn, Laiu Palau a Martu Xargay. Utkání odstartovalo od 17 hodin ve SH Královka. Hráčky už od začátku utkání ukázaly, kdo je v tomto zápase jasný favorit. V útoku předváděly krásné akce a v obraně hostujícím hráčkám nedaly šanci se prosadit. Do druhé desetiminutovky si tak domácí hráčky vytvořily 23 bodový náskok. Druhá čtvrtina byla obdobná té první. Domácí hráčky nasadily obranu po celém hřišti, ze které získávaly spoustu míčů, ze kterých těžily v rychlých protiútocích. V poločase tak na tabuli svítilo skóre 61:17. Ve třetí čtvrtině se domácím hráčkám nedařilo střelecky tak, jako v předešlých dvou, ale i přes to skončila třinácti bodovým rozdílem 20:7. V poslední části utkání předvedly domácí hráčky, i bez svých největších opor, jednoznačný výkon. Hostující hráčky se přes obranu domácích dokázaly prosadit pouze třemi body z trestných hodů, dvě minuty do konce zápasu, a to bylo vše co jim hráčky ZVVZ USK Praha dovolily. Poslední čtvrtina byla suverénně čtvrtina domácího celku. Do zápasu nastoupilo 9 hráček a každá bodově přispěla k závěrečnému výsledku 116:27. Nejlepší střelkyní byla Candice Dupree, která dala 26 bodů. Rekordní počet asistencí, které vyrovnaly dosavadní rekordmanku Palau, si také připsala naše rozehrávačka Tereza Vyoralová, která svými přihrávkami tvořila pozice ostatním, a nakonec jich nastřádala 17!

Hráčky ZVVZ USK Praha mají před sebou další důležité utkání v Evropské lize, kdy se ve středu 15. 2. 2017 utkají ve SH Královka proti tureckému celku Fenerbahce Istanbul, od 19 hodin.

Body ZVVZ USK Praha: Dupree 26, Steinberga 22, Elhotová Kar., Voráčková 14, Vyoralová 12, Mainclová 10, Krejzová 9, Hanušová 5, Burgrová 4