Po nevydařeném úvodu jsme prohráli i v Mondeville

30.11.2005
Ani na šestý pokus se naše basketbalistky v Evropské lize neradovaly z vítězství. Druhou polovinu bojů ve skupině A jsme zahájili na palubovce francouzského Mondeville, ovšem po nevydařeném začátku jsme nakonec opět na kýžené vítězství nedosáhli a do vlasti se vracíme s prázdnou.
Po koši Janell Burse z úvodu druhé minuty jsme sice vedli 4:3, ovšem bohužel bylo to naposledy, co se nám soupeřky dívaly na záda. Další úsek hry totiž domácí hráčky vyhrály 13:4 a to jim dodalo do dalšího průběhu utkání potřebný klid. První čtvrtinu jsme prohráli o čtrnáct bodů, což nevěstilo nic dobrého. Janell Burse sice dělala co mohla, do koše Mondeville posílala jeden míč za druhým, ale naše obrana tentokrát nefungovala tak, jak by si trenéři Blažek s Benešem určitě přáli. Proto se náskok Francouzek dlouho nijak netenčil. Až v samotném závěru prvního poločasu jsme pořádně přidali a výsledkem naší snahy byla výrazná korekce průběžného skóre až na 43:39 (šňůra 7:18)! Koncovku druhé čtvrtiny jsme však naopak nezvládli a po šňůře 2:10 jsme se znovu dostali do dvouciferné ztráty. Náskok francouzského klubu se i ve druhém poločase pohyboval okolo hranice deseti bodů. Pět minut před koncem sice trefily Sviatlana Volnaya s Markétou Mokrošovou dvě rychlé trojky (82:74), jenže zkušený domácí tým si již čtvrté euroligové vítězství pohlídal. V našem dresu podala vynikající výkon Janell Burse, která nastřílela 31 bodů. Proměnila dvanáct ze sedmnácti střel z pole (úspěšnost střelby 70,6%), sedm z osmi trestných hodů (87,5%) a doskočila deset míčů (z toho šest v útoku), ovšem k prvnímu dvoubodovému zisku nás bohužel nedovedla. Jen o pět bodů méně zaznamenala Sviatlana Volnaya (trojky 4/9, trestné hody 6/6). Znovu jsme doplatili na vysoký počet ztracených míčů (13 - 21), navíc se příliš nedařilo Míše Pavlíčkové (střelba z pole jen 4/14, celkem 8 bodů, ale i 12 doskoků). Mondeville - USK Praha 89:81 Střelkyně: Mondeville - Daley 25, Podrug 22, Koechlin 14 bodů a 11 asistencí, Bade 13 USK - Burse 31 bodů a 10 doskoků, Volnaya 26, Pavlíčková 8 bodů a 12 doskoků, Mokrošová 8, Bortelová 7, Castro-Marques 1 Střelba za 2 b.: 26/47 - 22/43 Střelba za 3 b.: 6/14 - 7/25 Trestné hody: 19/30 - 16/18 Doskoky: 35 - 39 (útočné 11 - 16) Asistence: 23 - 17 Ztráty: 13 - 21 Osobní chyby: 18 - 22 5 chyb: Mokrošová