Nezaváhali jsme ani ve Strakonicích

19.11.2005
Pro sedmou výhru v probíhající prvoligové sezoně si dojely naše basketbalistky na palubovku Strakonic. Domácí hráčky s námi držely krok jen v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o čtyři body. Další průběh zápasu už jsme však měli jednoznačně pod kontrolou.
První čtvrtina se nevyvíjela podle našich představ. Ve 4. minutě sice Sviatlana Volnaya nastřílela pět bodů v řadě a vedli jsme 11:5, ale minutu a půl před koncem této části hry jsme naopak o bod prohrávali! Přijatelný stav však strakonické basketbalistky držely jen do 13. minuty (28:30). USK se poté povedla šňůra 8:0, po níž jsme se dostali do uklidňujícího dvouciferného vedení a od té doby náš náskok neustále narůstal. První poločas jsme nakonec vyhráli o šestnáct bodů, po dvou minutách třetí čtvrtiny to bylo již o dvacet a protože jsme tuto desetiminutovku vyhráli drtivým rozdílem 35:13, záhy byl mezi oběma družstvy propastný, čtyřicetibodový rozdíl. V našem dresu se dařilo především pivotce Petře Gerstnerové, která nastřílela rovných 20 bodů, jen o něco méně se střelecky prosadily Míša Pavlíčková, Sviatlana Volnaya a nová posila, Brazilka Izi Castro-Marques. "Nenastoupili jsme k tomto utkání plně koncentrováni a první čtvrtku nám trvalo, než jsme se chytli a začali pořádně bránit a proměňovat dobré střelecké pozice," zhodnotil utkání hlavní trenér Lubor Blažek.