Hladké vítězství nad Hradcem Králové

12.11.2005
Pouhý den odpočinku měly naše basketbalistky mezi euroligovým utkáním ve Valencii a dalším ligovým soubojem s Hradcem Králové. Ten navíc strávily v letadle při přesunu ze Spanělska do Česka. Přesto jsme v 7. kole Ženské basketbalové ligy nepřipustili žádné překvapení a bez jakýchkoliv problémů jsme získali další vítězství.
Článek bude doplněn Východočešky s námi držely krok pouze v úvodních sedmi minutách. Za stavu 12:10 jsme však uzavřeli první čtvrtinu šňůrou 10:0 (Opluštilová 6, Burse 4) a dvouciferné vedení nám dodalo klid. Ve druhé desetiminutovce jsme navázali na zlepšený výkon ze závěru prvního dějství. Hradecké basketbalistky se proti naší agresivní obraně nedokázaly prosadit, v této části hry nastřílely pouhých devět bodů a na přestávku jsme tak odcházeli s téměř třicetibodovým náskokem. V dalším průběhu zápasu už jsme dění na palubovce s přehledem kontrolovali a trenérská dvojice Blažek, Beneš mohla dát dostatečnou herní příležitost všem hráčkám z lavičky. "S ohledem na náročné cestování ze zápasu ve Valencii jsme dnes nezahráli špatně, samozřejmě až na začátek zápasu. V něm jsme se nemohli dostat pořádně do tempa," hodnotil sobotní duel hlavní trenér Lubor Blažek. Spokojen mohl být nejen s konečným výsledkem, ale i s výkonem všech svých svěřenkyň. "Prostor dnes dostaly všechny hráčky a myslím si, že jasně ukázaly, že basketbal hrát umí," dodal Lubor Blažek. USK Praha - Hradec Králové 83:45 Body: Opluštilová 17, Gerstnerová 14, Pavlíčková 14, Burse 12, Volnaya 12, Lichnerová 10, Pecková 6, Brantlová 6, Mokrošová 2 - Křížová 15, Ondřejová 8, Mlejnková 5