Výborný výkon v Brně k senzaci nestačil

6.11.2005
Vynikajícím výkonem se prezentovaly naše hráčky v dohrávaném utkání 6. kola Ženské basketbalové ligy v Brně. Domácí Gambrinus jsme hodně potrápili a přes konečnou porážku o osmnáct bodů může být trenérská dvojice Blažek, Beneš s předvedeným výkonem svých svěřenkyň spokojena.
V úvodních dvou minutách trefila Míša Pavlíčková tři koše a jako by předznamenala průběh první čtvrtiny. Naše hráčky držely s domácími favoritkami krok a díky Markétě Mokrošové, která si doskočila svou neúspěšnou střelu a zároveň s klaksonem dopravila míč do koše, jsme ji dokonce o jeden bod vyhráli! O krok vpředu jsme byli ještě do poloviny druhé desetiminutovky. Poté však za stavu 31:33 Brňanky zabraly a po šňůře 14:0 získaly ještě do přestávky dvouciferné vedení. Kdo by si však ve 22. minutě po trojce Žirkové (52:37) myslel, že je "po zápase", hluboce se mýlil. Vysokoškolačky totiž nesložily zbraně a své manko dokázaly stáhnout až na šest bodů! Definitivně nás pak zlomil začátek poslední čtvrtiny. Američanky v domácím dresu Milton-Jones a Sales zaznamenaly několik košů a rozhodly o očekávaném vítězství Brna. "Odehráli jsme velice dobré utkání, zejména se nám povedly úvodní tři čtvrtiny. V závěru se přeci jen projevila větší zkušenost Brňanek," podotkl k průběhu zápasu trenér Lubor Blažek. "Domácí basketbalistky hrály velice dobře, o to je náš výkon cennější. Navíc je potřeba vzít v úvahu fakt, že se stále ještě sehráváme a pořád nejsme kompletní." Další výsledky 6. kola ŽBL Hradec Králové - UP Olomouc 86:61 (Mlejnková 23, Komžíková 19 - Vlková 24, Steffanová 18) Sparta Praha - Karlovy Vary (Mišurová 38, Pechová 21 - Fabiánová 18) Strakonice - Slovanka Chomutov 52:54 (Vodrážková 18, Šujanová 16 - Kubařová 15) Valosun Brno - Trutnov 72:79 (Poláková 17, Ciulisová 15 - Podešvová 18, Johnová 17)