Dvě povedená utkání, ukázali čeho jsme schopni

25.11.2007
Ve víkendových utkáních Juniorky USK Praha předvedly jak pěkný a současně tvrdý a efektivní basketbal umí hrát. Oba soupeře z východních čech jsme od prvních minut utkání přehrávali a v obou utkáních jsme také zvítězili vysokým rozdílem. Kromě vítězství je třeba vyzvednout i fakt, že naše hra neztrácela po většinu času na tempu, ani když na hřiště nastoupily hráčky z lavičky.

USK Juniorky vs. Sokol Nová Paka 79:52 (16:12 45:21 58:33) Do sobotního utkání, které se hrálo až ve večerních hodinách jsme vstoupili s velkou chutí a soupeřky jsme v prvních minutách dokonale zaskočili. O vývoji utkání v první čtvrtině vypovídá vedení 12:0 v 4. minutě a pak 15:2 v minutě osmé. Ke konci 1. čtvrtina a na počátku čtvrtiny 2. naše koncentrace v obraně trochu opadla a soupeřky i díky několika útočným doskokům zaznamenaly několik bodů. Naštěstí jsme i nadále velice dobře přecházeli do rychlých protiútoků a i díky těmto lehkým košů naše vedení dále narůstalo. Rychlý protiútok byl určitě ozdobou naší hry v prvním poločase. V druhé půly se hra vyrovnala. V našem družstvu dostaly více prostoru dorostenky. I ty však po vzoru svých ligových spoluhráček vyrážely do protiútoků, které vcelku efektivně zakončovaly. Soupeřky z Nové Paky ani v druhém poločase nepřidaly a tak jsme v průběhu 3. čtvrtiny vedli rozdílem již třiceti bodů. V těchto fázích utkání jsme si dokázaly v útoku velmi pěkně vyhovět a do pohledných kombinací se zapojovaly stejně juniorky jako starší dorostenky, které těžily z klidu a přehledu se kterým herní situace řešili jejich vyhranější spoluhráčky. Utkání se dohrávalo po deváte hodině večer a tomu odpovídalo i tempo v závěrečných minutách. Velmi pozitivní na utkání bylo soustředění, se kterým jsme do utkání vstoupili a dále pak také procitnutí starší dorostenky, které se "nakazili klidem" při řešení situací na hřišti a předvedly velmi příjemný výkon, kterému nechyběla bojovnost a snaha o rychlý protiútok. USK Juniorky vs. Kara Trutnov B 94:62 (26:9, 56:31, 73:52) Nedělní utkání začalo velmi podobně tomu sobotnímu. I když s jiným soupeřem, tak jsme v po sérii rychlých protiútoků v úvodních minutách zápasu vedli 23:7 ( 8. minuta). Škoda jen útočných doskoků, které jsme soupeřkám povolili. Byly to totiž jediné situace, ze kterých dokázaly proti naší obraně úspěšně zakončovat. Když jsme v 13 minutě po 2 trojkách s rychlém protiútoku zvýšili na 36:9 utkání vypadalo na jasně rozhodnuté. To byl ale nepříjemný omyl na naší straně. Výrazné polevení v obraně dovolilo soupeřkám zakončovat velice lehké pozice. Hra se vyrovnala, i když se rozdíl ve skóre stále držel na 25ti bodech. Naše uspokojení a nezodpovědnost dosáhla vrcholu na začátku druhého poločasu. Jak kdybychom si mysleli, že soupeřky budou koše střílet za nás. Většinu činností na hřišti jsme prováděli ani ne na půl plynu. Takový výpadek, především v soustředění, bychom si v žádném případě neměli v průběhu utkání dovolovat. Hráčky Trutnova, se začaly bod po bodu přibližovat a velmi uvolněnou hrou se přiblížili na rozdíl 15ti bodů. V tu chvíli si hráčky moc dobře uvědomovaly jaký byl rozdíl mezi první a probíhající druhou půlí utkání. Rozjet se na zpět na plné obrátky není v takových chvílích úplně snadné, obzvláště proti soupeřkám, které "chytnou slinu". Tentokrát se nám to povedlo a úsek hry mezi 39 a 44 minutou jsem vyhrály 20:2. O vítězství pak již nebylo pochyb. Na utkání lze najít určitě mnoho pozitivního. K utkání nastoupily všechny hráčky a každá z nich dostala dostatek prostoru. Všechny hráčky družstva, také předvedly, že jsou schopny hrát velmi dobrý basketball a to na obou stranách hřiště. Výborné výkony předvedly jmenovitě Lucka Andrýsková (22 bodů - personal season best) a Kamila Štěpánová, která na pozici pivota "vyučovala" v jednotlivých dovednostech. K nim se přidaly i ostatní hráčky družstva a naše hra byla opravdu pohledná. Na druhou stranu věřím, že hráčky nezapomenou na 3. čtvrtinu, ve které se přesvědčili, že několikaminutová nepozornost může velice nepříjemně změnit běh i tak dobře rozehraného utkání.