Bojovat jsme nezvládli celých 40 minut

11.11.2007
Utkání 1. ligy v Kralupech nad Vltavou se hrálo velice netradičně až v neděli v 1500 hodin. Početná marodka a kolize s televizním utkání ŽBL zavinili, že jsme k utkání měli k dispozici pouze 7 hráček. Ty však k utkání přijeli připraveny a s bojovnou náladou.

BK Junior Kralupy vs. ZVVZ USK Praha Juniorky 91 : 63 (29:17, 48:33, 70:44) Domácí se nám podařilo v prvních minutách utkání zaskočit. A s velmi dobrým nasazením a bez ostychu v útoku jsme až do 6. minuty vedly. Toto vedení jsme mohli držet i déle, kdybych lépe plnili tu část taktiky týkající se obraného doskakování. Právě z něho domácí vytěžili několik snadných košů a my jsme poprvé v utkání povolili v soustředění. Během několika minut tak soupeřky šnůrou 12:3 odskočili na desetibodové vedení. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina. Bojovnost a rychlý přechod do protiútoku a rozdíl ve skóre v 16 minutě pouhých 6 bodů. Pak bohužel přišla opět ztráta soustředění, několik ztrát míčů a po dalších třech minutách a sérii 10:2 poločasové vedení 48:33 pro domácí. Do druhého poločasu jsme sice zlepšili práci na obraném doskoku, ale ztráty míče v postupném útoku nám znemožnili snižovat rozdíl ve skóre a naopak domácí hráčky zakončovali příliš snadné rychlé protiútoky. Až při timeoutu jsme se uklidnili a po něm začali hrát s větším klidem v útoku. Rozdíl ve skóre byl však již přiliš velký na to abychom mohli utkání otočit. Kladně tak může ve zbylém průběhu utkání hodnotit celkové nasazení hráček a snahu plnit taktické pokyny až do závěrečných minut. Vítězství v utkání by bylo překvapením, na druhou stranu je škoda, že jsme se o dobrý výsledek prali pouze v určitých fázích utkání a ne celých 40 minut. Určitě by pak rozdíl ve skóre nemusel být 28 bodů.