2 vítězství = 3. místo po základní části

5.2.2007
Poslední dvoukolo hrané o víkendu mělo definitivně rohodnout o rozdělení pro nastavbu. Ve hře byly kromě 2 jasně postupujících další 3 družstva. V sobotu jsme se setkaly v přímém souboji o místo v horní čtyřce s družstvem Kralup na jejich palubovce. V neděli jsme pak zajížděli do Ústí. Obě utkání jsme zvládly, i když hlavně to sobotní bylo velké drama až do konce a v 2. lize si tak budeme pokračovat mezi 4mi nejlepšími teamy.

Junior Kralupy vs BC USK Libochovice 58 : 64 Do utkání jsme nastoupily s nejsilnější možnou sestavou a hned od úvodu jsme soupeřky začaly přehrávat především v obraně ze které jsme přecházely do rychlých protiútoků. Trochu nepřesnosti a zbrklosti nás ale brzdilo v tom abychom odskočily na výraznější rozdíl. Obrázek hry byl velmi podobný i v druhé čtvrtině i přes to, že se na hřiště dostaly další hráčky z lavičky. I ony výborně bránily, ale stejně jako hráčky ze základní pěkty v přechodu do útoku a v útoku postupné chybovaly častěji než by bylo potřeba. I přes to jsme v poločase vedly rozdílem 15 bodů a především 19 obdržených bodů za 20 minut je dobrá vizitka. Začátek druhého poločasu jsem výrazně podcenily. Nastoupily jsme až příliš sebevědomě bez potřebného soustředění a během 4 minut jsme obdžely 10 bodů aniž bychom sami skórovaly. Soustředěnost nám nevrátil ani time out a soupeřky během dalších pár minut dorovnaly rozdíl ve skóre. Následujících 13 minut tak přineslo velké drama. Domácí hráčky tzv. chytly slinu a my jsme se naopak střelecky i herně trápily. Velké problémy nám dělaly především aktivně hrající podkošové hráčky soupeřek. V průběhu 4. čtvrtiny šly domácí hráčky až do 5ti bodového vedení. V těchto chvílích jsme ale dokázaly, že i přes to že se nedaří v útoku, můžeme bojovat v obraně. Obětavé zákroky, bojovnost a důraz v obraně nás ták v těchto těžkých chvílích držel v utkání, které jsme 3 minuty před koncem znovu otočily v náš prospěch. Dramatický závěr jsme pak zvládly a z Kralup tak odvážíme důležité body za vítězství. S vyjímkou 3. čtvrtiny jsme byly lepším družstvem a vítězství si zasloužíme. Pozitivem určitě bylo, že i po vystřídání základní pětky nepoklesl náš tlak a agreisvita v obraně, v utkání které bylo hlavně v druhé polovině velmi fyzické. Svědči o tom i rozražený ret Katky Elhotové, z jednoho z obraných soubojů. Bodově se prosadila Tereza Pecková (19) a Kamila Štěpánová (14) Dalším pozitivem je jak utkání zvládla Barbora Emmelová, která v tomto utkání 100% splnila úlohu tzv. šesté hráčký ( "sixth man", chcete-li). PEML Ústí n.Labem - BC USK Libochovice 57 : 81 (17:23 29:39 43:60) Nedělní utkání, jsme i přes mírné komplikace před utkáním začaly v dobrém tempu a tentokrát i bez zbytečných ztrát. "Bez nervů" jsme tak hrály dobrý basketbal a nebýt slabého obraného doskakování, z něhož soupeřky těžily především v podobě lehkých košů mohl být počet obdržených bodů za poločas podobný počtu ze soboty. V druhém poločase jsme se tak soustředily především na odstavení hráček pod vlastním košem. S příchodem hráček ze střídačky jsme navíc ještě zvýšily tlak v obraně a soupeřkám jsme odskočily až na rozdíl 17 bodů na konci 3. čtvrtiny. Vývoj utkání jsme si pak již "pohlídaly" a jedinou nepříjemností byl nebezpečně vypadající střet jedné z domácích hráček s naší rozehrávačkou. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění a i v Ústí, na palubovce vedoucího družstva, jsme podtvrdily naši příslušnost k prvním čtyřem družstvům 2. ligy.