Vybojované vítězství v Kolíně

21.1.2007
Během uplynulého víkendu jsme sehrály pouze jednou utkání v Kolíně. Abychom si udržely postavení v tabulce a tím tak možnost hrát nadstavbu v první čtyrce potřebovaly jsme v Kolíně zvítězit. To se nám i pouze se sedmi hráčkamy povedlo. Nejen za výsledek, ale i za bojovnost a výkon si zaslouží všech sedm hráček poklonu.

BC Kolín vs. BC USK Libochovice 76 : 85 (16:23, 43:43, 59:65) Sobotní utkání bylo pro naše družstvo velmi důležité o to více nepříjemné byly zprávy přicházející v průběhu týdně o nemocích jednotlivých hráček a zranění Lucky Andrýskové v pohárovém s Karlovými Varami. Do Kolína jsme tak odjížděly se sedmi hráčkami. Těch sedm, ale k utkání přistoupilo tím nejlepším způsobem a hned od úvodních minut udávaly v utkání tempo. Soupeřky jsme zaskočily, což bylo pro vývoj utkání dosti důležité. Po většinu prvního poločasu jsem vedly a až v posledních dvou minutách nám možná trošku došly síly, polevily jsem v koncentraci a soupeřkám se do konce poločasu podařilo srovnat. Do druhého poločasu jsem vstoupily opět aktivně a za první tři minuty soupeřkám nedovolily ani koš. Šňůrou 9ti bodů jsme opět odskočily a položily tak základ našeho sobotního úspěchu. Soupeřky se sice otřepaly, ale pokaždé když to vypadalo, že náš náskok sníží nebo dokonce otočí skóre, dokázala některá z našich hráček úspěšně zakončit. Velmi důležité bylo, že to byla pokaždé jiná a soupřky se tak nemohly soustředit pouze na jednoho střelce. Rozhodující krok k vítězství jsme udělaly na začátku 4. čtvrtiny. Výborná obrana nedovolila soupeřkám 5 minut skórovat a rozdíl ve skóre dosáhl 13 bodů. Hráčky Kolína se pak ve snaze získávat míče dopouštěly spousty faulů, na které jsem dokázaly odpovídat proměňováním trestných hodů. Bojovný výkon po celé utkání a velmi dobře zvládnutý závěr nám tak přinesl vítězství.