Po facce ve Strakonicích, vítězství na Aritmě

10.12.2006
V sobotní utkání jsem předvedly, bohužel další, z nesoustředěných výkonů bez potřebné bojovnosti a soustředění. Až za hranicí pravidel bojující domácí si tak vítězství nenechaly vzít. V nedělním utkání jsme pak zvýšily nasazení, začaly spolupracovat a v utkání na Aritmě i díky výbornému výkonu Peckové získaly dva body za vítězství.

BK Czech coal Aldast Strakonice "B" vs. BC USK Libochovice 65 : 50 (18:12, 31:27, 51:47) Sobotní utkání bylo již několikáté v této sezóně, kdy jsme utkání nezvládly a s, co se postavení v tabulce soutěže týče, slabším soupeřem prohrály. Utkání nebylo z naší strany sehráno s takovou dávkou nasazení a bojovnosti, jaká je k vítězství potřeba. Hráčky Strakonic od prvních minut nenechaly nikoho napochybách, že zase budou předvádět tvrdý basketbal až za hranicí pravidel. K tomu jim pomohly dosti nepřesně pískající rozdodčí. My jsme, ale o jejich stylu hry věděli a přesto nám trvalo celou první čtvrtinu, než jsme se s tímto pojetím v hlavách srovnaly. Druhá polovina pak byla jediná, kdy jsem udělaly ony pomyslné dva kroky navíc, které rozhodují o tom jesli míč získame, doskočíme, vybojujeme my nebo si ho vybojuje soupeř. Po poločase bylo na hráčkách jasně vidět jak jim tlak Strakonic, které byly v mírném vedení a cítily svou šanci přerůstá přes hlavu. Velké množství nepřesných přihrávek, ztracených míčů pak bylo jen důsledkem našeho naladění v utkání. Strakonice si hlavně díky své bojovnosti výhru pohlídaly. To že nás soupeřky přehrály bojovností bylo jasně viditelné, otázkou je, proč jsme této bojovnosti nedokázaly čelit basketbalovou kvalitou. Byla to skvělá obrana soupeře, která nám nedovolila naplnit naši taktiku v útoku nebo naše nedisciplinovanost co nám podráželo kolena víc??? 5 x 1 na 5 není totiž to samé jako 5 na 5.... i přes to v utkání bylo několik úseků hry, kdy jsme dokázaly zapnout na vyšší stupeň a zabojovat, bohužel jich bylo jen několik a ne dvakrát dlouhých. O onu pomyslnou faccku jsme si tak trochu řekly sami. Aritma Praha vs. BC USK Libochovice 80 : 87 (20:20, 37:39, 57:65) V nedělním utkání byl cíl jasný, vybojovat aspoň jedno vítězství za víkend ke zvýšené bojovnosti přidat i zlepšenou spolupráci na obou stranách hřiště. To se nám po většinu utkání dařilo, především v obrané fázi jsme dobře dodržovaly nacvičené spolupráce. I přes to s námi držela Aritma krok po celý první poločas. Dopomohla jim k tomu vychýlená muška našich podkošových hráček (možná je překvapilo jak často jsem je díky dodržení taktiky v útočné fázi zapojovaly do hry) a také dobře hrající podkošová hráčka Aritmy Draslarová. Její zkušenost dělala našim "mladým" podkošovým hráčkám problémy. V druhém poločase jsem vytáhly obranu až na soupeřovu polovinu a dostaly tak Aritmu, pod tlak. Z jejich chyb jsme profitovaly v podobě několik zakončených rychlých protiútoků. Po většinu třetí a čtvrté čtvrtiny jsme tak držely 10 ti bodové vedení a utkání měly relativně pod kontrolou. V závěru se Aritmě podařilo ještě utkání zdramatizovat, když Draslarová trefila dvě trojky. Po time outu jsme ale koncovku zvládly a dva body si nenechaly vzít. Kromě vítězství, můžeme na nedělním utkání pozitivně hodnotit i několik dalších věcí. Výborné utkání sehrála Tereza Pecková, kterou svými výkony podpořily Iva Lisová, Katka Elhotová a Katka Zahoříková. Dále se opět ukázalo na obou stranách hřiště, že naše hra je efektivnější ve chvílích kdy dodržujeme a hrajeme kombinace trénované v trénincích, než když přespříliš improvizujeme a chceme každá "popostrčit družstvo o kousek dál sama". Nevím, proč na to v pravidelných intervalech zapomínáme a naše výkony a výsledky tím pak jednoznačně trpí. Pojďmě tedy hrát tak jak na Aritmě a ne jak ve Strakonicích. Trenér Roman Bednář