V poháru jsme vyřadily ligovou Slovanku Tábor

8.12.2006
V 3. kole českého poháru jsme hostily prvoligový tým Slovanky Tábor. V utkání jsem ani jednou neprohrávaly a za výkon plný bojovnosti a nasazení jsme si vítězství jednoznačně zasloužily. V utkání byly na naší straně vidět výborné individuální výkony ale byl to jednoznačně tým a jeho společný přístup k utkání, co dělalo rozdíl mezi výkonem našeho družstva a soupeře.

BC USK Libochovice vs Slovanka Tábor 75 : 66 (21:11, 45:34, 65:45) I přes to, že se jednalo o družstva z dvou různých soutěží nebylo lehké určit jasného favorita. I na soupisce našeho družstva je několik prvoligových hráček. Navíc jsou pohárová utkání v určitých směrech zvláštní. Jednou z těchto zvláštností je poměrně časté podcenění papírově slabšího soupeře a na druhé straně maximální bojovnost "slabšího" družstva. Obě tyto věci jsme mohli zaznamenat i ve středečním utkání. Jako domácí družstvo jsem vstupovaly do utkání pouze s osmi hráčkami a vědomím, že pouze maximální nasazení nám může přinést úspěch. Soupeře jsme tak hned od prvních minut zaskočily důrazem s jakým jsme hrály. Tento důraz jsme navíc výborně podpořily plněním taktických pokynů v obraně. Výsledek první čtvrtiny pak mluví sám za sebe 21:11 v náš prospěch. V dobrém výkonu jsme pokračovaly i v druhé čtvrtině a zhruba desetibodový náskok si tak udržely do poločasu. Po přestávce jsme nastupovaly s vědomím, že družstvo Slovanky přitvrdí a vytvoří na nás větší tlak na obou stranách hřiště. Až paradoxně tomu bylo naopak. I nadále jsme to byly mi kdo určoval tempo utkání a hráčky Slovanky pokračovaly v matném výkonu. Rozdíl ve skóre tak v průběhu 3 čtvrtiny překročil 20 bodů. Očekávaný tlak ze strany soupeřek tak přišel až v poslední čtvrtině. Změna obrany spolu s presinkem po celém hřišti nám v prvních chvílích činili značné problémy a soupeřkám jsme darovaly několik míčů. V této fázi utkání se tak projevila naplno naše neposlušnost v útočné fázi, kdy si hráčky řeší herní situace dle svých potřeb a představ a ne podle domluvených pravidel. Náš náskok byl naštěstí dost velký, tak že hráčky měly dostatek času (a 3 time outy) k tomu aby si svoji "neposlušnost" v útoku uvědomily. Slovanka utkání v průběhu poslední čtvrtiny značně zdramatizovala, ale svůj špatný výkon z prvních 30ti minut už vykompenzovat nedokázala. Opomenu-li sedm minut poslední čtvrtiny, odehrály jsme výborné utkání. Z individuálních výkonů musím vyzvednout výkon Terezy Pecková, nejen 26 bodů ale i práce pod oběma koši a celkový rating 29 mluví sám za sebe. I ostatní hráčky pak podaly výborný výkon. Každá z hřáček totiž těžila z atmosféry, která v družstvu během utkání panovala. Nikdo si nic neodpustil, hlavně v obraně jsem dodržovaly pravidla co jsme si určily, všechny hráčky na hřišti bojovaly a na lavičce utkáním žily jako by na hřišti byly sami. V takové chvíli je pak možnost vést družstvo opravdou odměnou za práci v tréninku.