Dramatické pohárové utkání jsme zvládly

30.10.2006
Do český poháru žen jsem v této sezóně vstoupily v druhém kole na palubovce druhého týmu z Trutnova BK Loko Trutnov B. Stejně jako naše družstvo tak i záloha Trutnova měla na soupisce několik hráček první ligy v čele s bývalou hvězdou Trutnova Erikou Dobrovičovou. Souboj druholigového celku s třetiligovou tak z tohoto pohledu nevypadal jednoznačně, jak by se mohlo zdát. Utkání pak tuto hypotézu potvrdilo, napínavý souboj se rozhodoval až v samotném závěru a ten jsme zvládli na výbornou, když jsme utkání vyhrály rozdílem dvou bodů – 89 : 91 z pohledu domácích.

Loko Trutnov B : BC USK Libochovice 89 : 91 (21:28, 45:52, 70:73) Do utkání jsme vstoupily velmi svěže a relativně lehce jsem získaly 10 bodové vedení. Především přechodová fáze z obrany do útoku byla výborná. V další nárůstu skóre nás zastavil oddechový čas domácích. Od této chvíle se začal hrát velmi vyrovnaný basketbal, kterému dominovaly útoky na obou stranách. Někdy až přílišná snaha získat míč spolu s nepozorností v obraně ulehčovaly hráčkám Trutnova zakončení. Na druhou stranu jsem po delší době velmi dobře spolupracovaly v útoky. Výsledkem pak byl poločasový stav 52 : 45 v náš prospěch. Obrany se opravdu příliš nevytáhly. Podobně jsem pokračovaly i v druhém poločase. Několika chybami při obraně nejzkušenější hráčky soupeře jsme dostali do pohody nejen ji ale spolu s ní i celé družstvo domácích a přihlížející diváky. Úsek hry mezi 29. a 36. minutou, zakončený neodpískaným velmi nebezpečným faulem Dobrovičové a technickou chybou trenéra za komentář k tomuto zákroku, jsme prohrály 20:5 (Dobrovičová 11 bodů). Do závěrečných 3 minut jsme tak po oddechovém čase vstupovaly s 5 ti bodovou ztrátou, ale s jasným cílem výsledek otočit. Dokázaly jsme přitvrdit v obraně a po delší době opět skórovat. Za poslední 3 minuty jsem zaznamely 14 bodů, o které se podělily všechny hráčky co tento úsek odehrály.V utkání jsme zvítězily rozdílem 2 bodů, když 13 vteřin před koncem proměnila oba trestné hody Katka Elhotová a poslední útok soupeře jsme ubránily. Výborné utkání odehrála Tereza Pecková, která byla pro obranu soupeřek „nezastavitelná“ v každé situaci kdy se rozhodla zakončovat. Na rozdíl od předchozích utkání tomu bylo tentokrát často a ve správných okamžicích. V obrané fázi pak „Pecka“ sváděla vyrovnaný souboj s jednoznačně vyšší a zkušenější Dobrovičovou, při jejíž obraně se vyfaulovaly obě dvě mladé pivotmanky – Štěpánová a Dřevová. Další dvě hráčky, které také odehrály dobré utkání byly Elhotová a Emmelová (obě ročník 89). Nejen tyto hráčky však mají zásluhu na vítězství. Bez spolupráce s ostatními by jejich snažení nemělo cenu. Je třeba říct, že jsme v tomto utkání opravdu hráli více jako tým než družstvo domácích spolehající na výkon jejich nejlepších dvou hráček. K dobrému společnému výkonu nám pomohla i dobrá atmosféra, která se do družstva vrátila po předchozích porážkách. Společně jsem si vybojovaly vítězství a věřím, že tak budeme pokračovat v budoucnu. Statistiky BC USK Libochovice: Pecková Tereza – 28 b. (TH 12/7, trojka), Elhotová Katka – 20 b. (TH 3/3, trojka), Emmelová Barbora – 15 b. (TH 6/6, trojka), Macháčková Jarča – 6 b. (TH 2/2), Dřevová Markéta – 6 b., Stoklasová Zuzana – 5 b. (TH 4/3), Štěpánová Kamila – 5 b. (trojka), Andrýsková Lucie – 4 b. (TH 4/4), Lisová Iva – 2 body (TH 3/0)