V 10. kole ŽBL vítězíme na MK Technic Brno

5.11.2016
Basketbalistky ZVVZ USK Praha hostily v 10. kole Ženské basketbalové ligy brněnský tým MK Technic Brno. Pražanky si připisují 10 vítezství v řadě, a stále vévodí základní části ŽBL. Pro domácí hráčky to byl poslední zápas před pondělním odletem do tureckého Mersinu, kde je čeká ve středu třetí kolo Euroligy.

ZVVZ USK Praha – MK Technic Brno 129:40

Základní osa Palau – Petrović – Vyoralová – Vaughn a Hanušová vytvořila během několika minut náskok 14:0. Následně hostující hráčky proměnily jeden trestný hod. Domácí do rotace dostali postupně další hráčky a během první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 32:7. Velmi dobrá obrana domácích dostala hostující hráčky pod tlak a ty se dopustily mnoho ztrát, ze kterých domácí hráčky získaly snadné koše. Ve druhé části domácí celkem stále navyšoval svůj náskok. Hostujícím týmu MK Technic Brno se nedařilo překonat neprostupnou obranu USK a za druhou desetiminutovku zaznamenaly 11.

Druhý poločas byl opět v režii domácích basketbalistek. Svůj náskok nadále navyšovaly. Na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky. Střelecky se nejlépe dařilo Aleně Hanušové. Pražanky si připisují další vysoké vítězství o 89 bodů

Body ZVVZ USK Praha: Hanušová 22, Steinberga 17, Burgrová, Xargay po 15, Petrović 11, Vyoralová, Voráčková, Šípová Ver. a Mainclová po 9, Vaughn 8, Krejzová 5