Páté vítězství v řadě

15.10.2016
Basketbalistky ZVVZ USK Praha dnes hostily hradecké lvice. Hradec do dnešního dne měl na kontě čtyři výhry a jednu prohru. Domácí tým doplnila zahraniční posila Kia Vaughn, která přilétla do Prahy včera podvečer. Kia má za sebou zámořskou ligu WNBA, kde s týmem Washington Mystics skončila v základní části. Do bojů play off její tým nepostoupil. Nyní už se plně zapojí do programu týmu USK do sezóny 2016/17.

ZVVZ USK Praha - Sokol ZVUS Hradec Králové 77:51 (21:12, 26:15, 21:9, 9:15)

Utkání odstartovalo úvodním rozskokem v 17.00. Úvodní desetimituvka byla v režii domácích USK, kdy soupeři povolili skórovat pouhých dvanáct bodů a naopak soupeři nadělili bodů 21. Hru od začátku dirigovala zkušená Laia Palau, která po krásných asistencích našla volné hráčky, které proměnily jasné koše. Ve druhé čtvrtině domácí basketbalistky přitvrdily v obraně a získaly mnoho míčů, ze kterých snadno přešly do rychlého protiútoku a zakončily. O poločasové přestávce svítilo na tabuli skóre 47:27.

Druhý poločas otevřela košem Aneta Steinberga. Na druhé straně odpověděla Rosenbaumová dlouho střelou za dva body. Třetí čtvrtina opět patřila domácím a vyhráli ji zaslouženě 21:9. Do poslední části vstoupily lépe hradecké lvice. Domácí měli mnoho nevynucených chyb a Hradec toho využil a proměnil otevřené střely. Poslední čtvrtinu Hradec nakonec vyhrál 15:9. Celkově nakonec hráčky ZVVZ USK Praha vyhrály 77:51 a připisují si tak pátou výhru v řadě. Další utkání se odehraje ve středu 19. 10. ve sportovní Hale Věry Čáslavské od 19.00.

Body ZVVZ USK Praha: Vyoralová 15, Steinberga 14, Šípová Ver. 11, Hanušová 10, Elhotová Kar. 9, Burgrová 8, Palau 6, Mainclová a Voráčková 2