Karlovým Varům jsme uštědřili stovku

12.10.2005
Také druhý domácí zápas v nové sezoně Ženské basketbalové ligy zvládly naše basketbalistky na výbornou. Karlovy Vary smetly hned v úvodní čtvrtině a nakonec jim přibalily na cestu stobodový příděl.
Hostující basketbalistky se držely bodově na dohled jen v úvodu první čtvrtiny. Na začátku jsme se nedokázali prosadit proti jejich zónové obraně, ale od stavu 6:6 jsme začali na palubovce jednoznačně dominovat. Smršť rychlých protiútoků, lepší doskok a kvalitní postupný útok USK znamenaly již po prvních deseti minutách jasnou převahu. V poločase jsme vedli o třicet bodů a s přehledem kontrolovali vývoj zápasu. Skvělým výkonem se prezentovala naše nová posila Sviatlana Volnaya. Za tři čtvrtiny nasázela soupeřkám 33 bodů, když proměnila 13 z 21 střel z pole (trojky 4/7) a přidala šest doskočených míčů. Dvouciferného počtu bodů dosáhly ještě Míša Pavlíčková (double-double za 20 bodů a 12 doskoků), Kamila Opluštilová, Petra Gerstnerová a Markéta Mokrošová. "Zápas byl dost jednoznačný. Předvedli jsme dobrý výkon, dařilo se nám zejména v první čtvrtině. Ve druhé desetiminutovce sice naše družstvo trochu odpočívalo, ale druhá půle už byla zase plně v naší režii. S výkonem i konečným výsledkem jsem spokojený," vyjádřil se po utkání Lubor Blažek.