Základní skupiny jsou dohrány, Španělky a Srbky postupují

15.8.2016
Včera na LOH v Riu proběhly poslední zápasy základních skupin. Na programu byly tři zápasy skupiny B. V sobotu odpoledne už bylo známo pořadí skupiny A, ve které týmy čekaly na svoje budoucí soupeřky do čtvrtfinále.

Španělsko – Kanada 73:60 (17:16, 16:13, 16:18, 24:13)

Jediná prohra s USA a konečné druhé místo ve skupině B, to je součet po základní skupině. Španělky postupují do čtvrtfinále ze druhého místa, kde narazí na Turecko. Ze vzájemného posledního duelu základní skupiny španělský tým odehrál velmi vyrovnané utkání a až v poslední čtvrtině dokázal odskočit a zaslouženě vyhrál 73:60. Kapitánka Laia Palau zaznamenala 2 body a 6 asistencí. Marta nastřílela 13 bodů a k tomu přidala 5 asistencí.

Srbsko – Senegal 95:88 (27:15, 28:28, 21:23, 19:22)

Hráčky srbské reprezentace čekal poslední zápas ve skupině s týmem, který na LOH nevyhrál jediné utkání. Senegal mohl ještě znepříjemnit Srbsku cestu do čtvrtfinále letních olympijských her. Ale Srbský tým ukázal svoji sílu a dokázal postoupit z posledního postupového čtvrtého místa. V posledním zápase si srbský výběr udělal slibný náskok 12 bodů, ale v dalších čtvrtinách musel bojovat, protože Senegal začal velký náskok bod po bodu stahovat. Obrat se nakonec nekonal s Srbky si připisují druhou výhru ve skupině a postup do čtvrtfinále, kde je bude čekat zítra silná Austrálie, která jasně dominovala ve skupině A. Bez jediného zaváhání postupují do čtvrtfinále. V zápase se Senegalem byla opět lídrem hráčka ZVVZ USK Praha Sonja Petrović, která dotáhla tým do čtvrtfinále. Nastřílela 20 bodů, k tomu přidala 4 doskoky, 7 asistencí a 3 zisky. Její celková efektivita byla +27.