Olympiáda v Riu odstartovala už i pro basketbalistky

7.8.2016
V pátek 5. 8. 2016 byly zahájeny XXXI. letní olympijské hry v brazilském Riu de Janeiru. Olympiády se zúčastní 207 zemí, které bude reprezentovat přes 11 tisíc sportovců. České reprezentantky na olympijských hrách nejsou, za to má tým ZVVZ USK Praha v Riu 3 zástupkyně.

Včera 6. 8. 2016 odstartovaly olympiádu také basketbalistky svými prvními zápasy. V úvodu proti sobě dnes nastoupil srbský a španělský národní tým, ve kterých má tým ZVVZ USK Praha všechny 3 zástupkyně. Za Srbsko nastupuje Sonja Petrović, která si „odskočila“ ze zámořské WNBA, aby reprezentovala svou zemi. Další hráčka, která také přijela ze zámoří je Marta Xargay, která nastupuje za španělský národní tým společně se svou spoluhráčkou ze ZVVZ USK Praha, Laiu Palau.

Celkový průběh zápasu byl vyrovnaný až do samého konce. 17 vteřin do konce zápasu Španělky vedly o 3 body a zápas dotáhly do vítězného konce 59:65. Připisují si tak první výhru na olympijských hrách.

Sonja Petrović odehrála 30:12 minut, nastřílela 12 bodů a doskočila 8 míčů. Laia Palau, kapitánka španělského národního týmu, odehrála 23:39 minut, dala 7 bodů a asistovala 5 balony. Marta Xargay se blýskla, jako druhá nejlepší střelkyně utkání, 15 body.

Další utkání: SKUPINA B – základní část

8. 8. 2016 – 17:00 (CET) – Španělsko – USA - můžete sledovat na webu České televize na kanále LOH 4 od 16.50
8. 8. 2016 – 19:15 (CET) – Srbsko – Kanada

10. 8. 2016 – 17:15 (CET) – Čína – Španělsko
10. 8. 2016 – 20:30 (CET) – USA – Srbsko

12. 8. 2016 – 17:15 (CET) – Srbsko – Čína
12. 8. 2016 – 22:45 (CET) – Španělsko – Senegal

14. 8. 2016 – 20:30 (CET) – Senegal – Srbsko
14. 8. 2016 – 22:45 (CET) – Španělsko - Kanada