Jak si stály hráčky ZVVZ USK Praha v prvním kole kvalifikace o EuroBasket Women

23.11.2015
O víkendu proběhlo první kolo kvalifikací na EuroBasketWomen 2017. Pořadatelskou zemí bude Česká Republika (Praha, Hradec Králové) a má tak účast zajištěnou. Reprezentační pauzy se zúčastnilo 5 hráček ZVVZ USK Praha, zbytek týmu zůstal trénovat v Praze.

Karolína Elhotová byla zařazena do nominace českého národního týmu žen „B“ a má za sebou již první sraz, který se odehrál 16.11. - 20.11 v Klatovech a velmi se jí dařilo.

Sonja Petrović a Tijana Ajduković odcestovaly na přípravu se srbským týmem. V sobotu je čekalo první utkání ve kterém převálcovaly Německo. Sonja patřila k nejlepším hráčkám týmu za 22 minut strávených na hřišti stihla nastřílet 17 bodů se skvělým procentem úspěšnosti trojek 4/3 (75%). Tijana v zápase zaznamenala 2 doskoky a odehrála necelých 9 minut. Srbky čeká ve středu zápas proti Lucembursku, které prohrálo 38:90 proti Ukrajině.

Srbsko – Německo 100:57 (23:17, 25:12, 28:18, 24:10)

Laia Palau a Marta Xargay odcestovaly na první utkání do Švédska. Obě hráčky byly velmi vytížené. Laia odehrála 33 minut a zaznamenala 10 bodů a k tomu přidala 8 asistencí. Marta nastřílela o jeden bod méně 9 a k tomu přidala 6 doskoků za 35 minut. Španělky zvítězily a vedou prozatím skupinu I. Ve středu čeká španělský národní tým utkání na domácí půdě proti Finsku.

Švédsko - Španělsko 52:75 (13:22, 11:19, 14:21, 14:13)