Den 1.: Memoriál Janka Šufliarského, výhra pro ZVVZ USK Praha

23.9.2015
V první hracím dni měly hráčky před sebou soupeře ze Slovenka, byl to Eurocupový tým, Piešťanské Čajky.

ZVVZ USK Praha – Piešťanské Čajky 87:64 (31:20, 23:15, 20:16, 13:13)

Hráčky ZVVZ USK Praha měly dnes na programu trénink a od 17.00 první utkání v turnaji. Soupeř hrající Eurocup byl prvním týmem, který změřil síly s euroligovými vítězkami. Mistryně ženské basketbalové ligy vstoupily do utkání lépe a první čtvrtinu zvítězily jedenácti bodovým rozdílem 31:20. Ve druhé čtvrtině tým ZVVZ USK Praha stále navyšoval náskok a za stavu 54:35 odcházely týmy do šaten.

Hráčky ZVVZ USK Praha si po celý druhý poločas kontrolovaly svůj náskok a připsaly si tak první vítězství v turnaji. Do zápasu nastoupily obě dorostenky Krejzová i Šípová, které doplnily tým o chybějící hráčky.

Tahounem týmu byla Kateřina Elhotová, která svou skvělou střelbou z pole nastřílela soupeři 26 bodů a byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu týmu ZVVZ USK Praha.

Body ZVVZ USK Praha: Kateřina Elhotová 26 (4/3 trojky), Ajduković 18, Hanušová 17, Karolína Elhotová 10, Šípová 6, Burgrová 5, Vyoralová 3, Palau 2

Komentář asistenta Jiřího Bárty:Koncentrovaným a disciplinovaným výkonem v prvním poločase jsme si vydobyli dostatečný náskok k tomu, abychom ho kontrolovali do konce zápasu a v některých částech utkání i navyšovali.