Týden v WNBA: výhru braly Kia Vaughn a Marta Xargay

31.8.2015
Základní část WNBA se pomalu blíží k pomyslné cílové pásce. Jak si v minulém týdnu vedly v zámořské soutěži tři hráčky ZVVZ USK Praha - Kia Vaughn, Marta Xargay a Danielle Robinson?

Kia Vaughn a Marta Xargay se postavily proti sobě při souboji Washingtonu s Phoenixem. Úspěšnější byly basketbalistky Mystics, které zvítězily 71:63. Kia zapsala 2 body, 5 doskoků a 2 asistence za 14 minut, Marta  odehrála o 1 minutu více a zaznamenala 2 body, 2 doskoky a 1 asistenci. O dva dny později Washington prohrál v Seattlu 59:69, Kia se v tomto duelu blýskla 10 body a 4 doskoky za 17 minut.

Phoenix odehrál ještě dvě další utkání: porazil Connecticut o jediný bod 81:80 (Marta strávila na palubovce kvůli potížím s fauly jen 11 minut a neskórovala) a nestačil na Minnesotu poměrem 61:71 (Marta za 19 minut nebodovala).

San Antonio Stars prožívá trudné období - porážky se Seattlem (69:83) a Los Angeles (52:60) byly již šestou a sedmou v řadě! Danielle Robinson zaznamenala proti Storm 3 body + 2 doskoky za 26 minut, v zápase se Sparks odehrála 28 minut a zapsala 2 body + 5 asistencí + 2 doskoky.