ME U18: Itálie byla nad síly českých basketbalistek

8.8.2015
Medailový sen české reprezentační osmnáctky na probíhajícím evropském šampionátu ve slovinském Celje se nepromění v realitu. Rozhodlo o tom čtvrtfinálové utkání s Itálií, které svěřenkyně trenérů Petra Tremla a Tomáše Veselého prohrály sedmnáctibodovým rozdílem 46:63.

Češkám nevyšla hned první čtvrtina, kterou prohrály 9:23.

Právě tato pasáž určila ráz utkání. Druhou a třetí část hry sice český tým vyhrál 28:22, ovšem v závěrečné čtvrtině již Italky další dramatizaci zápasu nedopustily (9:18) a zajistily si postup do semifinále.

Top-skórerkou české reprezentace byla Tereza Šípová, která za 26 minut zapsala 17 bodů (střelba z pole 5/12, trestné hody 7/11) a doskočila 4 míče. Michaela Krejzová odehrála 6 minut a nebodovala, stejně jako Markéta Loflerová za 4 minuty.

Další utkání čeká Českou republiku 8. srpna v podvečer proti Belgii.