Sonja si zahraje o titul. Laia skončila v semifinále

26.6.2015
Až do finále evropského šampionátu prošly basketbalistky Srbska, v jejichž dresu září Sonja Petrovič, v klubové sezoně jedna z tahounek ZVVZ USK Praha. Vyvrcholení mistrovství Evropy je na programu v neděli 28. června a soupeřem srbských reprezentantek bude Francie.

Jak se Sonje dařilo v dosavadním průběhu šampionátu?

Spolu s Anou Dabovič (průměr 13,7 bodu na zápas) a Jelenou Milovanovič (13,1 bodu) patří k top skórerkám svého týmu. Průměrně doručuje 12,9 bodu a přidává 5,8 doskoku, to vše za 24 odehraných minut. Vynikající je při střelbě z čáry trestného hodu, odkud minula jediný pokus - její aktuální bilance činí 33/34, což činí fantastickou úspěšnost přesahující 97%!!!

Přejeme Sonje hodně štěstí ve finále!

LAIA PALAU

Rozehrávačka Laia Palau odehrála na mistrovství Evropy osm utkání.

Na palubovce trávilia průměrně 21,3 minuty a zaznamenávala 4 body + 4,5 asistence.

Španělsko vstoupilo do šampionátu skvěle: vyhrálo prvních osm zápasů!!! Titul mistryň Evropy však neobhájí, neboť v semifinále přišla první porážka - s Francií 58:63.