První hrací den ME: Jak si vedly hráčky ZVVZ USK

11.6.2015
Mistrovství Evropy žen 2015 bylo rozehráno ve čtvrtek 11. 6. a hned první hrací den byly hodně vidět i hráčky ZVVZ USK Praha. Českému týmu bohužel nepomohly k úspěšnému vstupu, neboť svěřenkyně trenéra Lubora Blažka prohrály s Černou Horou 52:71. Sonja Petrovič coby střelecký lídr táhla své Srbsko k triumfu nad Lotyšskem 76:60 a Laia Palau přispěla k výhře Španělska nad Litvou 72:58.

Do utkání s Černou Horou zasáhlo všech pět hráček ZVVZ USK Praha.

Alena Hanušová, s téměř 36 minutami strávenými na palubovce suverénně nejvytíženější hráčka Česka, byla po Michaele Stejskalové (16) druhou nejlepší střelkyní poražených, když zaznamenala 11 bodů a doskočila 6 míčů. Jana Veselá ukončila zápas s bilancí 6 bodů a 5 doskoků za necelých 23 minut, Ilona Burgrová nastřádala shodně 5 bodů i doskoků (20 minut). Kateřina Elhotová, která nastoupila po nemoci a zvládla 26,5 minuty, i Tezera Vyoralová (15,5 minuty) nastřílely po 4 bodech.

Sonja Petrovič potvrdila hned v premiérovém utkání na šampionátu pozici tahounky srbského týmu, když za 21,5 minuty stihla nasbírat 19 bodů a 4 doskoky (střelba z pole 6/11, trestné hody 7/8). Laia Palau odehrála 18 minut a do statistik se zapsala 5 body, 3 doskoky a 3 získanými míči (střelba z pole 2/3).