Jediný krok od titulu

26.4.2015
Ještě výraznějším rozdílem, než v utkání číslo 1, dominovaly basketbalistky ZVVZ USK Praha dnešnímu večernímu druhému finálovému zápasu na královéhradecké palubovce. O zisku druhého bodu, a tím i mistrovského mečbolu, rozhodly již ve druhé čtvrtině, kterou ovládly suverénně 29:4!!!

2. ZÁPAS FINÁLE ŽBL:

Sokol Hradec Králové vs. ZVVZ USK Praha 40:87
(10:23, 4:29, 11:17, 15:18)

Stav série: 0 - 2

Body: Pochobradská 9, Likhtarovich 9 (+4 as.), Kuthanová 6, Kaňuková 5, Křížová 4 (+9 d.), Andělová 3, Zavázalová 2 (+4 as.), Matušková 2 - Petrovič 16, Hanušová 15, Veselá 11, Robinson 10 (+4 as.), Burgrová 10, Vaughn 7 (+9 d.), Elhotová 7 (+4 as.), Vyoralová 7, Palau 4

Hradec, při své domácí finálové premiéře, držel vyrovnaný stav do poloviny první čtvrtiny: zkraje 4. minuty Klára Pochobradská srovnávala na 6:6, na konci 5. minuty Kateřina Zavázalová ještě snižovala na 8:10. Zbývající pasáž úvodní části hry jsme však ovládli šňůrou 2:13 a ve druhé čtvrtině jsme definitivně rozhodli.

Domácím jsme v ní povolili jen 4 body a sami jsme jich přidali hned 29!!!

Statistiky z první půle hovořily jednoznačně v náš prospěch:

Střelba z pole 18% (6/33) - 62% (24/39), z toho trojky 0/12 - 3/4! Poměr bodů z vymezeného území 10 - 34.

Když jsme pak vstoupili do druhého poločasu devítibodovou šňůrou a posunuli jsme průběžný stav na 14:59 (!!), nebylo o našem druhém triumfu ve finálové sérii žádných pochyb.

Na domácí straně žádná hráčka nenastřádala dvouciferný počet bodů, top-skórerkami byly Tatsiana Likhtarovich (střelba z pole 4/12) s Klárou Pochobradskou (4/11), autorky 9 bodů.

V našem dresu hned pětice hráček pokořila desetibodovou hranici. Sonja Petrovič neminula ani jeden střelecký pokus - dvojky 5/5 a trojky 2/2!! - a zaznamenala 16 bodů, Alena Hanušová nastřílela 15 bodů (z pole 6/13, trestné hody 3/3).

Třetí duel je na programu v úterý 28. 4. od 18 hodin na Královce.