Trutnov jsme zdolali i potřetí a jsme ve finále ŽBL

17.4.2015
Pod vedením top-skórerky utkání Aleny Hanušové, která vysázela 25 bodů, si basketbalistky ZVVZ USK Praha došly pro třetí semifinálové vítězství nad Karou Trutnov. Východočeský klub porazily třicetibodovým rozdílem, celou sérii získaly poměrem 3 - 0 na zápasy a postoupily do finále Ženské basketbalové ligy, v němž se střetnou s Hradcem Králové.

3. ZÁPAS SEMIFINÁLE ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Kara Trutnov 92:62
(27:15, 16:20, 27:9, 22:18)

Konečný stav série: 3 - 0

Body: Hanušová 25, Elhotová 19, Petrovič 15, Vyoralová 11, Burgrová 9, Vaughn 8, Veselá 3, Bartáková 2 - Ovsíková 12, Prokešová 11, Ostarello 9, Pazderová 8, M. Vacková 7, A. Vacková 6, Vondráčková 5, Potočková 2, Adams 2

Z pole jsme proměnili o 11 střeleckých pokusů více než soupeřky (36 s úspěšností 51% - 25 s úspěšností 38%), po ztrátách Kary jsme skórovali 29 bodů a dominovali jsme rovněž na útočném doskoku (15 - 10) - z druhých šancí jsme vytěžili 15 bodů.

Alena Hanušová odehrála 32 minut a vylepšila své sezonní maximum na 25 bodů, navíc díky 10 doskočeným míčům zapsala premiérový letošní double-double (střelba z pole 8/14, trestné hody 9/12). Nejvyšší bodový příspěvek v tomto ročníku ŽBL zaznamenala rovněž Kateřina Elhotová, autorka 19 bodů (z pole 9/19), Sonja Petrovič nastřádala 15 bodů (z pole 6/10, trestné hody 3/3).

Trutnov měl dvě dvouciferné střelkyně v Andree Ovsíkové (12 bodů, trojky 2/3) a Mileně Prokešové (11 bodů, z pole 4/6, trestné hody 2/2).

Už v první čtvrtině jsme si vypracovali dvouciferný náskok.

Po osmi minutách ještě platil stav 19:15, ovšem v závěrečné dvouminutovce úvodní části hry jsme nastříleli osm bodů v řadě. V polovině druhé čtvrtiny se Trutnov přitáhl na šestibodový rozdíl (33:27) a svou ztrátu udržel pod desetibodovou hranicí až do přestávky.

Ve třetím hracím období jsme definitivně rozhodli. Pasáž mezi 21. a 25. minutou jsme vyhráli 12:2, na konci třetí čtvrtiny jsme byli vpředu o 26 bodů (70:44) a zkontrolovali jsme očekávaný postup do finále.