Krok od finále

15.4.2015
Tři dny po senzačním euroligovém triumfu nastoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha ke druhému semifinálovému utkání play-off ŽBL. Na trutnovské palubovce nezaváhaly - po jednoznačném, téměř třicetibodovém vítězství vedou v sérii 2 - 0 na zápasy a od postupu do finále je dělí jediná výhra.

2. ZÁPAS SEMIFINÁLE ŽBL:

Kara Trutnov vs. ZVVZ USK Praha 56:84
(14:23, 13:14, 15:21, 14:26)

Stav série: 0 - 2

Body: Mann 13, Pazderová 10, Ovsíková 7, Ostarello 7, Prokešová 6, M. Vacková 4, Vondráčková 4, A. Vacková 3, Adams 2 - Burgrová 16, Petrovič 14, Vaughn 13, Elhotová 8, Hanušová 8, Veselá 7, Vyoralová 7, Palau 6, Bartáková 5

Soupeřovu top-skórerku Samanthu Ostarello, která nám před týdnem vysázela 21 bodů, jsme tentokrát ustrážili na pouhých 7 bodech (střelba z pole 3/14), a tak jedinými dvěma výraznějšími střelkyněmi Kary byly Deja Mann (13 bodů, trojky 2/3) a Lenka Pazderová (10  bodů + 4 asistence).

V našem týmu bylo pole střelkyň mnohem vyrovnanější, vynikly pivotky Ilona Burgrová (16 bodů + 7 doskoků, střelba z pole 5/8, trestné hody 6/6) s Kiou Vaughn (13 bodů + 9 doskoků, z toho 5 v útoku), blízko k double-doublu měla i famózně trojkující Sonja Petrovič (14 bodů + 9 doskoků, trojky 4/6!).

Další důležitá čísla?

Poměr bodů dosažených po ztrátách: 9 - 21.
Poměr bodů dosažených po útočném doskoku: 2 - 17.
Poměr doskoků: 26 - 45.

Vyhráli jsme všechny čtyři čtvrtiny, byť tu druhou o jediný bodík.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, Trutnov s námi držel krok do 8. minuty (14:14).

Závěrečnou pasáž úvodní části hry jsme sice vyhráli 0:9, ale v 13. minutě to stále bylo 21:25.

Kaře jsme výrazněji odskočili v závěru prvního poločasu, kdy jsme po šňůře 2:12 vedli 23:37, ovšem 13 minut před koncem utkání se trutnovské basketbalistky přitáhly na 40:48 a o chvíli později to bylo ještě 42:52.

Ilona Burgrová pak proměnila čtyři šestky v řadě, hned zkraje poslední čtvrtiny se trefily zpoza tříbodového oblouku Tereza Vyoralová se Sonjou Petrovič a v 31. minutě se rozdíl ve skóre poprvé přehoupl přes dvacetibodovou hranici (42:64). Pět minut před koncem už jsme vedli třicetibodovým rozdílem 48:78 a zkontrolovali jsme druhou výhru v sérii.

Utkání číslo 3 se bude hrát v pátek 17. 4. v 18 hodin na Královce.