Vítězný vstup do semifinále ŽBL. A teď Final Four Euroligy

7.4.2015
Téměř čtyřicetibodovým rozdílem zvítězily basketbalistky ZVVZ USK Praha nad Trutnovem v dnešním úvodním semifinálovém utkání play-off ŽBL. Zápas měly pod kontrolou hned od úvodní čtvrtiny, kterou vyhrály poměrem 26:9.

1. ZÁPAS SEMIFINÁLE ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Kara Trutnov 92:53
(26:9, 23:13, 18:15, 25:16)

Stav série: 1- 0

Body: Burgrová 16, Robinson 14, Elhotová 13, Petrovič 12 (+8 d.), Vaughn 12 (+8 d.), Vyoralová 9, Bartáková 8, Veselá 6, Palau 2 (+8 as.) - Ostarello 21, Pazderová 14...

19 soupeřových ztrát jsme potrestali 32 body, k tomu jsme přidali 15 bodů po útočných doskocích.

Poměr bodů dosažených z vymezeného území byl 54 - 26.

Kara vedla jen jednou, v 2. minutě po koši Lenky Pazderové 2:4. Mezi 3. a 6. minutou jsme však nastříleli 12 bodů v řadě, po úspěšné korigující trojce Pazderové jsme ovládli zbývající pasáž první čtvrtiny 12:2 a na začátku druhé části hry Ilona Burgrová navýšila rozdíl ve skóre nad dvacetibodovou hranici (31:9).

V dalším průběhu duelu se rozdíl pohyboval okolo 25 bodů. Když zbývalo do konce zápasu 12 minut, měl Trutnov na svém kontě jen 32 bodů a rozdíl činil rovných 30, nejvíce jsme vedli v koncovce - 92:51.

Východočešky měly pouze dvě hráčky s více než pětibodovým příspěvkem. Samantha Ostarello nastřílela 21 bodů (střelba z pole 9/18, trestné hody 3/4) a doskočila 8 míčů, Lenka Pazderová zapsala 14 bodů při trojkách 2/4.

Náš tým, bez pivotky Aleny Hanušové, táhl kvintet dvouciferných střelkyň.

Ilona Burgrová proměnila 7 z 9 střel z pole, 2 ze 3 trestných hodů a utkání zakončila s bilancí 16 bodů a 7 doskoků. Danielle Robinson přidala 14 bodů (z pole 7/11) a Kateřina Elhotová 13 (trojky 3/5).

FINAL FOUR EVROPSKÉ LIGY

Finálový turnaj, jehož se účastní čtyři nejlepší euroligové kluby, se uskuteční 10. a 12. dubna na Královce. První semifinále obstará střet ruských velkoklubů Jekatěrinburgu a Kursku (15 hodin), ve druhém se utká ZVVZ USK Praha s Fenerbahce Istanbul (18 hodin).