Třetí výhra, třetí bod, semifinále

31.3.2015
První krok k obhajobě mistrovského titulu basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly bez zaváhání. I ve třetím čtvrtfinálovém utkání porazily VŠ Praha přesvědčivě, tentokrát rozdílem 47 bodů, získaly třetí, postupový bod a podle očekávání si zahrají semifinále Ženské basketbalové ligy.

3. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. VŠ Praha 89:42
(27:8, 19:11, 27:13, 16:10)

Konečný stav série: 3 - 0

Body: Kat. Elhotová 18, Vaughn 17, Burgrová 13, Petrovič 10, Palau 7, Hanušová 6, Vyoralová 6, Robinson 6, Veselá 3, Bartáková 3 - Pudláková 9, Sládková 8, Nováková 8, Bakajsová 8, Opočenská 4, Satoranská 3, Pohunková 2

Zápas rozhodla - stejně jako v zahajovacím duelu celé série - hned první čtvrtina.

Velmi rychle jsme vedli 12:0, v 6. minutě 18:2 a po osmi minutách Ilona Burgrová zaokrouhlovala již na 24:4.

Ani v jedné čtvrtině VŠ nezaznamenaly více než 13 bodů a utkání jsme dovedli k jednoznačné výhře. Opět jsme trestali soupeřovy ztráty, byť jich hráčky VŠ napáchaly nejméně z celé série (16 - poměr bodů po ztrátách byl 20 - 4), poměr bodů z protiútoků byl 12 - 0.

Kateřina Elhotová trefila 4 z 6 trojek a zaznamenala 18 bodů, Kia Vaughn proměnila 8 z 9 střel z pole a nastřádala 17 bodů, výtečnými čísli se blýskla Sonja Petrovič, jež duel ukončila s bilancí 10 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí. Soupeřky měly nejlepší střelkyni v Renatě Pudlákové (9 bodů).