Vítězný vstup do čtvrtfinále

25.3.2015
První zápas letošního play-off Ženské basketbalové ligy s VŠ Praha jsme dostali pod kontrolu hned v úvodních minutách. Vstoupili jsme do něj šňůrou 20:4, do konce prvního poločasu jsme zaokrouhlili rozdíl ve skóre na rovných 30 bodů a podle očekávání jsme získali první čtvrtfinálový bod.
1. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. VŠ Praha 94:46
(22:6, 23:9, 19:17, 30:14)

Stav série: 1 – 0

Body: Petrovič 17, Veselá 16, Hanušová 14, Kat. Elhotová 12, Vaughn 11, Burgrová 10, Voralová 6, Bartáková 4, Robinson 4 - Satoranská 11, Sládková 8, Kar. Elhotová 7, Bakajsová 7, Pudláková 4, Pohunková 3, Záplatová 2, Nováková 2, Opočenská 2

Body z vymezeného území: 26 – 6.

Body po soupeřových ztrátách: 17 – 2.

To byla klíčová čísla prvního poločasu, v němž nás dvě dvouciferné střelkyně Sonja Petrovič (11 bodů) s Kiou Vaughn (10 bodů) odtáhly do třicetibodového trháku. Z pole jsme stříleli s velmi dobrou úspěšností 61% (20/33), kdežto hráčky VŠ měly jen 29procentní úspěšnost (7/25).

Na začátku druhé půle jsme nejprve dostali rychlých pět bodů v řadě, ovšem záhy jsme šňůrou 13:0 odskočili do téměř čtyřicetibodového vedení (58:20) a čtyři minuty před koncem zápasu to již bylo o rovných čtyřicet - 83:43.

Z vymezeného území jsme zaznamenali téměř rovnou polovinu bodů (46 - 10), 19 soupeřových ztrát jsme potrestali 29 body (hráčky VŠ skórovaly po našich ztrátách 7 bodů) a měli jsme dvojnásobek doskoků (40 - 20, z toho v útoku 9 - 3).

Zatímco poražené měly jedinou dvoucifernou střelkyni v Monice Satoranské, autorce 11 bodů (trojky 3/5), v našem dresu hned šest hráček pokořilo desetibodovou hranici. Sonja Petrovič nastřádala 17 bodů (trojky 2/4), skoro bezchybně střílející Jana Veselá zaznamenala 16 bodů a 7 doskoků (z pole 7/8, trestné hody 2/2).

Zápas číslo 2 je na programu opět na Královce v sobotu 28. března, začne ve 14:30.