Z košické palubovky vezeme důležité vítězství

4.2.2015
Velké drama na Slovensku basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly! Na palubovce Good Angels Košice se rozhodovalo o výsledku až v závěru utkání: pět minut před koncem jsme ještě prohrávali o tři body, ale do koncovky jsme vstupovali se čtyřbodovým polštářem a velice důležitou výhru jsme uhájili!

EVROPSKÁ LIGA, SKUPINA A:

Good Angels Košice vs. ZVVZ USK Praha 70:74
(19:13, 17:25, 20:14, 14:22)

Body: Langhorne 20, Žirková 14, Rodgers 10, Oblak 8, Hruščáková 7... - Petrovič 25, Elhotová 13, Vaughn 9, Vítečková 9, Palau 8, Robinson 6, Veselá 2, Burgrová 2

Oba týmy měly navlas stejnou bilanci střelby z pole: 42,9% - 27/63!

Oba týmy proměnily shodných 6 tříbodových pokusů.

A tak rozhodly šestky, jichž jsme trefili o čtyři více: Good Angels 10/13 - ZVVZ USK 14/17.

Celé utkání nás táhla skvělá Sonja Petrovič. Držela nás již v nepříliš povedené první čtvrtině svými 7 body (z celkových 13 celého týmu). Druhá část hry nám vyšla o poznání lépe a v jejím závěru jsme odskočili až do sedmibodového vedení (29:36). Košice však zareagovaly šňůrou 7:0 a srovnaly krok.

V nástupu do druhé půle se Eva Vítečková blýskla dvěma trojkami a zejména díky jejím trefám z dálky jsme rázem měli osmibodový náskok (40:48). Domácí basketbalistky se opět dotáhly, tentokrát osmi body v řadě, a do konce třetí čtvrtiny natáhly svoji šňůru na 16:4, díky čemuž otočily na průběžných 56:52.

O výsledku rozhodlá až závěrečná pětiminutovka.

Good Angels vedly 64:61, ovšem Kateřina Elhotová pěti body za sebou (trojka a dvě šestky) odstartovala náš vítězný finiš: po šňůře 0:7 jsme měli čtyři body k dobru a od té chvíle už jsme Košice nepustili před sebe.

„Byly to nervy až do konce. O to více si cením, že jsme vybojovali toto pro nás důležité vítězství," uvedla po utkání trenérka Natália Hejková. Co podle ní bylo klíčové v rozhodujících okamžicích? "V závěru rozhodlo, že jsme podali týmovější výkon,“

Sonja Petrovič si vylepšila své letošní euroligové maximum na 25 bodů, k tomu doskočila 7 míčů a rozdala 3 asistence (střelba z pole 7/14, trestné hody 11/11!!). Druhou dvoucifernou střelkyní vítězek byla Kateřina Elhotová s 13 body (trojky 3/3, trestné hody 2/2). Kia Vaughn přidala k 9 bodům i 11 doskočených míčů, 9 bodů nastřádala i Eva Vítečková (trojky 3/5), Laia Palau zaznamenala 8 bodů + 7 asistencí.

V košickém dresu zapsala ceněný double-double Crystal Langhorne za 20 bodů a 13 doskoků (z pole 9/14), Zuzana Žirková přispěla 14 body (ale z pole jen 5/16).