Sonja Petrovič 26, z Trutnova vezeme dvoucifernou výhru

31.1.2015
Ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály třináctibodovým rozdílem, rozhodly basketbalistky ZVVZ USK Praha o svém osmém vítězství v základní části Ženské basketbalové ligy, které si odvezly z Trutnova.

15. KOLO ŽBL:

Kara Trutnov vs. ZVVZ USK Praha 79:94
(23:28, 29:28, 13:26, 14:12)

Body: Ostarello 17, Prokešová 16, Vacková 13, Mann 11, Pazderová 7, Ovsíková 6, Adams 4... - Petrovič 26, Vítečková 16, Burgrová 13, Hanušová 10, Palau 8, Robinson 8, Vyoralová 6, Veselá 4, Elhotová 2, Bartáková 1

První půle byla většinu času vyrovnaná, přesto se nám v jejím závěru podařilo získat dvouciferné vedení. Mezi 17. a 18. minutou jsme nastříleli 6 bodů v řadě a odskočili jsme na 40:50 - jenže Kara bleskově zareagovala vlastní šňůrou 10:0 a dotáhla se na 50:50.

O našem triumfu jsme tak rozhodli ve třetí čtvrtině.

3,5 minuty jsme domácím nepovolili skórovat, od 21. do 24. minuty jsme natáhli naši šňůru na 0:13 (!) a rázem jsme vedli o sedmnáct bodů. Na konci třetí části hry se trefila zpoza tříbodového oblouku Laia Palau, chvíli po ní přidala dvoubodový koš Tereza Vyoralová a za stavu 58:81 již nebylo o našem přesvědčivém vítězství pochyb.

Obě družstva měla kvartet dvouciferných střelkyň.

Karu táhly zejména autorka double-doublu Samantha Ostarello (17 bodů + 11 doskoků + 5 asistencí, trojky 2/4, trestné hody 5/5) s Milenou Prokešovou (16 bodů + 5 asistencí). V modro-žlutém dresu byla střeleckou královnou Sonja Petrovič s 26 body (+9 doskoků + 4 asistence, střelba z pole 9/16, trestné hody 7/7), Eva Vítečková jí sekundovala 16 body (trojky 2/4).