Wisla nám oplatila porážku z Prahy

21.1.2015
Jen v úvodu zápasu na palubovce Wisly Krakov měly basketbalistky ZVVZ USK Praha navrch. Ze sedmibodového vedení se však ještě do přestávky propadly do dvouciferné ztráty, kterou už ve druhém poločase nevymazaly. Naše aktuální bilance ve skupině A je nyní vyrovnaná 4/4, Krakov, který odehrál o jedno utkání více, má pasivní poměr 4/5.

EVROPSKÁ LIGA, SKUPINA A:

Wisla Can-Pack Krakov vs. ZVVZ USK Praha 86:72
(21:19, 24:13, 20:16, 21:24)

Body:

Krakov - Lavender 24, Quigley 20, Abdi 13, Petronyte 13, Vandersloot 12, Ouvina 2, Zietara 2

ZVVZ USK - Robinson 12, Hanušová 11, Vaughn 11, Palau 11, Petrovič 10, Vítečková 6, Elhotová 5, Burgrová 4, Veselá 2

Klíčovou postavou klíčových momentů byla Jantel Lavender.

190 cm vysokou americkou pivotku jsme velmi dobře eliminovali až do 19. minuty - v té době měla na svém kontě jen 4 body. V závěrečných 101 sekundách prvního poločasu však vysázela rychlých 6 bodů za sebou, po přestávce jich za 2,5 minuty přidala dalších 6 a svými dvanácti body potáhla rozhodující nápor Wisly.

Vstup do zápasu nám přitom vyšel: za stavu 6:5 jsme nastříleli 8 bodů v řadě a otočili jsme na 6:13. Následující úsek ovšem vyzněl lépe pro Wislu, která natáhla svoji šňůru na 15:2 (!) a rázem vedla 21:15.

Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsme odpověděli šesti body za sebou a srovnali jsme na 21:21, nicméně od stavu 23:23 začal dominovat Krakov. Po šňůře 12:2 poprvé vedl dvouciferným rozdílem a ten si udržoval v celém dalším průběhu utkání.

Na konci první půle byl vpředu o patnáct bodů (45:30), po čtyřech minutách druhého poločasu o osmnáct (55:37) a pět minut před koncem zápasu o devatenáct (79:60).

Wisla "odstřílela" zápas prakticky pouze v pěti hráčkách.

O 82 z 86 bodů vítězů se postaral kvintet Lavender-Quigley-Abdi-Petronyte-Vandersloot!

Dvacetibodovou hranici pokořily Jantel Lavender (double-double za 24 bodů + 12 doskoků, střelba z pole 11/16, trestné hody 2/3) a Alexandria Quigley (20 bodů, z pole 6/9, z toho trojky 2/3, trestné hody 6/6).

V týmu ZVVZ USK pět hráček zaznamenalo mezi 10 a 12 body: Danielle Robinson 12 (z pole 4/13, trestné hody 4/4), Laia Palau 11 (+7 doskoků a 5 asistencí, z pole 4/11, trestné hody 2/3), Kia Vaughn 11 (z pole 5/9, trestné hody 1/2), Alena Hanušová 11 (trojky 2/2, trestné hody 3/4) a Sonja Petrovič 10 (+4 zisky, z pole 4/10).