Ligová výhra číslo 7

17.1.2015
Čtyřicetibodové vítězství si odvážejí basketbalistky ZVVZ USK Praha z palubovky Strakonic. Domácímu týmu nepovolily v žádné čtvrtině skórovat více než 11 bodů, přičemž nejvýraznější rozdíl byl v úvodní a ve třetí části hry, které jsme v součtu ovládli 20:49.

13. KOLO ŽBL:

Sev-en Strakonice vs. ZVVZ USK Praha 41:81
(10:26, 11:16, 10:23, 10:16)

Body:

Strakonice - Kastanek 13, Milligan 9, Vrančič 7, Berry 6...

ZVVZ USK - Petrovič 17, Robinson 17, Hanušová 12, Burgrová 8, Elhotová 8, Vaughn 7, Palau 6, Vítečková 4, Bartáková 2

Utkání se hrálo prakticky bez trojek: Sev-en měl bilanci 1/15, náš tým je téměř nestřílel (1/5).

Jednoznačně jsme dominovali na body z vymezeného území (14 - 38) i na body po ztrátách (6 - 23).

Z pole jsme proměnili rovnou polovinu střel (35/70), domácí hráčky měly úspěšnost jen 24% (16/67).

Utkání jsme dostali pod kontrolu hned v první čtvrtině. Strakonice vedly 2:0, v 3. minutě ještě platil nerozhodný stav 4:4. V dalším úseku jsme však natáhli naši šňůru na 0:15 (stačily nám na to jen 3,5 minuty) a o našem přesvědčivém vítězství nebylo pochyb.

Danielle Robinson (střelba z pole 6/9, trestné hody 5/6) a Sonja Petrovič (z pole 7/13, trestné hody 2/2) zaznamenaly shodně po 17 bodech, Alena Hanušová jich přihodila 12. Poražené měly jedinou dvoucifernou střelkyni v Marisse Kastanek (13 bodů, trojky 1/7).