Vítězné rozloučení s rokem 2014

21.12.2014
S kalendářním rokem 2014 se basketbalistky ZVVZ USK Praha rozloučily očekávaným vítězstvím v Ostravě. Na palubovce posledního týmu Ženské basketbalové ligy vedly od začátku utkání a nakonec triumfovaly 42bodovým rozdílem.

11. KOLO ŽBL:

SBŠ Ostrava vs. ZVVZ USK Praha 43:85
(14:23, 4:14, 9:16, 16:32)

Čísla hovořila jasně v náš prospěch.

Poměr doskoků byl 25 - 44, z toho v útoku 6 - 18!

Proměnili jsme více než dvojnásobek dvoubovových pokusů (13 - 27) a z čáry trestného hodu jsme zaznamenali o 20 bodů více (trestné hody 8/14 - 28/39).

O našem vítězství jsme rozhodli již v prvním poločase, zejména pak ve druhé čtvrtině, v níž jsme domácím basketbalistkám povolili nastřádat pouhé 4 body. Do druhé půle jsme si přenesli téměř dvacetibodové vedení a zbývající úsek zápasu jsme kontrolovali.

"V dnešním zápase se na nás projevila únava hlavně z euroligových utkání, proto jsme rádi, že jsme ho zvládli solidně, bez zranění a jednoznačně jsme zvítězili," hodnotil poslední letošní duel Jiří Bárta, asistent trenérky Natálie Hejkové.

Ostrava neměla ani jedinou dvoucifernou střelkyni, nejvíce bodů měly u svého jména Cindy Lima a Domimique Allen (po 9). Top skórerkou zápasu byla Sonja Petrovič s 14 body.