IMOS se držel čtvrtinu, pak jsme rozhodli

6.12.2014
Ve druhé a třetí čtvrtině, které v součtu vyhrály 17:48 (!), rozhodly basketbalistky ZVVZ USK Praha o svém suverénním vítězství na palubovce brněnského IMOSu. V základní části Ženské basketbalové ligy si tak i nadále udržují stoprocentní úspěšnost - jejich aktuální bilance nyní činí 4/0.

9. KOLO ŽBL:

BK IMOS Brno vs. ZVVZ USK Praha 52:89
(18:23, 5:21, 12:27, 17:18)

O tom, že i po utkání v Brně zůstaneme stoprocentní, jsme rozhodli ve druhé čtvrtině.

Z té první jsme si přenesli pětibodový náskok, ovšem ve druhé části hry jsme povolili hráčkám IMOSu nastřádat jen 5 bodíků, oproti 18 z úvodního hracího období, a rozdíl ve skóre se přehoupl přes dvacetibodovou hranici. Povedla se nám zejména osmiminutová pasáž mezi 11. a 18. minutou, kterou jsme ovládli zcela jednoznačně 2:17.

Žádná z domácích hráček nezaznamenala v prvním poločase více než 6 bodů, naopak v modro-žlutém dresu byly dvě dvouciferné střelkyně - desetibodové Kia Vaughn a Sonja Petrovič.

Hned po třech minutách druhé půle jsme odskočili na 27:55, záhy jsme natáhli naši šňůru ve třetí čtvrtině na 8:23 a necelých třináct minut před koncem utkání, po tříbodové akci Kii Vaughn, jsme vedli 31:67. Sedm minut před koncem Tereza Vyoralová posouvala průběžný stav na 37:77, maximální rozdíl ve skóre činil 42 bodů (39:81).

V úspěšnosti střelby z pole jsme na tom byli dvakrát lépe (31%, 21/68 - 60%, 40/67), tomu odpovídal i poměr bodů z vymezeného území (18 - 48). Doskok jsme ovládli poměrem 28 - 46.

Oba týmy měly tři dvouciferné střelkyně.

V brněnském dresu byla nejlepší střelkyní Michaela Stejskalová, která trefila v závěrečných pěti minutách tři trojky a dostala se na 14 bodů. V našem týmu Kia Vaughn zaznamenala 17 bodů (střelba z pole 8/13), Sonje Petrovič chyběl jediný doskok k ceněnému double-doublu (14 bodů + 9 doskoků, z pole 7/12).