Královku jsme pokřtili výhrou nad Košicemi

3.12.2014
Přesvědčivým, devatenáctibodovým vítězstvím nad slovenskými Košicemi zahájily basketbalistky ZVVZ USK Praha své působení v novém domovském stánku, jímž je zrekonstruovaná Sportovní hala Královka. Díky třetí výhře v řadě se posunuly v tabulce euroligové skupiny A na 2. místo!

EVROPSKÁ LIGA, SKUPINA A:

ZVVZ USK Praha vs. Good Angels Košice 76:57
(27:11, 13:14, 21:12, 15:20)

Jeden zajímavý moment nastal hned na začátku zápasu.

V základní sestavě našeho týmu nescházela Eva Vítečková, která tím vyrovnala rekord v počtu startů v Evropské lize, když stejně jako legendární Belgičanka Ann Wautersová nastoupila k 243 utkáním! Již v příštím týdnu, v duelu proti Kursku, navíc může tento rekord překonat.

První čtvrtina nám vyšla na výbornou, zejména její druhá část.

Na začátku 5. minuty sice Good Angels držely těsné vedení 5:6, ovšem Eva Vítečková tříbodovou akcí (košem s faulem a jednou proměněnou šestkou) odstartovala naši drtivou šňůru 22:5 (!!!), která rozhodla celý zápas.

V polovině druhé části hry Sonja Petrovič zvyšovala náš náskok na 35:17, a byť jsme druhou čtvrtinu nakonec prohráli o jediný bod, o našem triumfu nebylo sebemenších pochyb. Třetí část hry jsme znovu zcela jasně ovládli, čtrnáct minut před koncem utkání Laia Palau dvěma úspěšnými trestnými hody navýšila náš odstup nad dvacetibodovou hranici (55:33) a zbývající pasáž jsme kontrolovali.

Přežili jsme 16 útočných doskoků Košic, které měly k dispozici o devět střel z pole více, na druhou stranu jsme vytěžili o osm bodů víc z čáry trestného hodu (21/30 - 13/20) a hlavně: trefili jsme pět trojek (5/14), kdežto soupeřky ani jedinou (0/10)!

Kia Vaughn nás táhla 18 body a 9 doskoky (střelba z pole 8/11, trestné hody 2/2), daleko k double-doublu neměla ani Laia Palau, jež ukončila zápas s bilancí 13 bodů a 9 asistencí (z pole 3/7, trestné hody 6/9). Měli jsme další tři hráčky, které přispěly 9 až 12 body, naopak slovenské družstvo mělo pouze dvě výraznější střelkyně: šestnáctibodové Romy Bar a Tijanu Krivačevič.