Repre s jednou výhrou a jednou porážkou

18.9.2014
S vyrovnanou bilancí v podobě jednoho vítězství a jedné porážky se vracejí basketbalistky České republiky ze Srbska, kde odehrály dvě utkání proti domácí reprezentaci.

První zápas:
Srbsko vs. ČR 86:89

O triumfu českého národního týmu rozhodla Kateřina Elhotová svou přesnou trojkou - poslední střelou zápasu. Top skórerkou byla další hráčka ZVVZ USK Praha, Eva Vítečková, která vysázela 23 bodů, Kateřina Elhotová jich měla na kontě 13 a Alena Hanušová 12.

Druhý zápas:
Srbsko vs. ČR 72:56

Po prvním poločase Česko vedlo o jeden koš 34:36, ještě po třech čtvrtinách byl rozdíl ve skóre minimální (54:50), ovšem závěrečnou část hry Srbsko ovládlo poměrem 18:6. Trenér Lubor Blažek dal více příležitostí hráčkám z lavičky, nehrály Eva Vítečková s Janou Veselou. "Chtěli jsme, aby se zátěž rozšířila na celý tým a aby přípravný zápas splnil smysl v tom, že se do hry dostanou i hráčky, které jinak tolik minut nemají. Šetřili jsme hráčky té nejzákladnější sestavy," uvedl český kouč. Nejlepší střelkyní poražených byla Alena Hanušová se 16 body.