Kia a Danielle. Jak si vedly v WNBA

8.9.2014
V noci z neděle na pondělí byla zahájena finálová série WNBA, do které prošly týmy Phoenix Mercury a Chicago Sky. Vyvrcholení zámořské soutěže se tedy obejde bez účasti hráček ZVVZ USK Praha. Jakou sezonu měly rozehrávačka Danielle Robinson v San Antonio Stars a pivotka Kia Vaughn ve Washingtonu Mystics?

Danielle Robinson

Její tým vypadl v konferenčním semifinále s Minnesotou velice smolně - poměrem 0-2 na zápasy, ovšem po dvou velkých bitvách. První duel v Target Center ovládly domácí Lynx o čtyři body 88:84, Danielle během 28 minut nastřádala 8 bodů + 6 asistencí. V odvetě ve své aréně Stars skvěle začaly a vyhrály první čtvrtinu 28:12 (!), ovšem nakonec celý zápas ztratily těsně 89:94. Danielle za 33,5 minuty posbírala 11 bodů + 6 asistencí + 5 doskoků.

V základní části WNBA...

... odehrála celkem 33 zápasů a ke všem nastoupila v základní sestavě.

... průměrně trávila na palubovce 33,1 minuty.

... průměrně doručovala 12,9 bodu, rozdávala 5,3 asistence a doskakovala 3,5 míče

... z pole střílela s úspěšností 45,7%, z čáry trestného hodu 94,1%!!!

Kia Vaughn

Stejně jako Danielle, i Kia prožívala smolný závěr sezony. V semifinále konference Washington nestačil na Indianu 0-2 na utkání, přičemž obě měření sil skončila shodně jen o pět bodů: 73:78 a 76:81. Kia v play-off odehrála 27 a 19 minut a dohromady zaznamenala 7 bodů a 10 doskočených míčů.

... průměrně trávila na palubovce 24,1 minuty.

... průměrně střádala 9 bodů a doskakovala 6,3 míče.