Kia válí, Indianě vysázela 22 bodů

10.8.2014
Výtečné období prožívá v zámořské WNBA pivotka Kia Vaughn. Na začátku srpna sice její Washington Mystics prohrál s Chicagem 65:76 (Kie v tomto utkání jen těsně unikl double-double: zaznamenala 9 bodů a 9 doskočených míčů), ovšem v minulém týdnu jednoznačně porazil New York a poté dvouciferně i Indiadu a Kia se na obou úspěších podílela skvělými čísly.

Washington vs. New York 79:46!

Kia odehrála 17,5 minuty, během nichž stihla doručit 12 bodů při téměř bezchybné střelbě z pole (6/7, úspěšnost 85,7%!) a k tomu přidala 5 doskočených míčů.

Indiana vs. Washington 61:74.

Tentokrát na hřišti strávila 29,5 minuty a byla hodně vidět. Proměnila 10 ze 16 střeleckých pokusů z pole (úspěšnost 62,5%), oba dva trestné hody a s 22 body byla jednoznačně top-skórerkou zápasu (navrch 8 doskoků a 2 získané míče).

Své sezonní statistiky už Kia povýšila na 9,3 bodu a 6,4 doskoku za 23,9 minuty.

S Kiou připravujeme rozhovor, na webu ho najdete v úterý 12. srpna.

Jak si momentálně v zámoří vede druhá hráčka ZVVZ USK Praha, Danielle Robinson?

Jejímu San Antoniu se příliš nedaří, od 3. do 8. srpna třikrát za sebou prohrálo: se Seattlem 65:71, s Phoenixem 73:78 a naposledy s Tulsou 62:79. Danielle nastřádala v těchto třech duelech dohromady 24 bodů, 12 asistencí a 11 doskoků, po 31 odehraných duelech drží své průměry na 12,9 bodu, 5,2 asistence a 3,5 doskoku.

Rozhovor s Danielle Robinson si můžete přečíst zde.