Jsme ve finále ŽBL. Kia Vaughn za 41

19.4.2014
I semifinálovou sérii play-off Ženské basketbalové ligy zvládly basketbalistky ZVVZ USK Praha v nejkratší možné době. Po výhrách v Zápasech 1 a 2 dnes odpoledne triumfovaly i v utkání číslo 3 a celou sérii ovládly poměrem 3 - 0. Finálovým soupeřem našeho týmu bude podle očekávání IMOS Brno, který přehrál svého městského rivala Valosun taktéž 3 - 0.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Sokol Hradec Králové 94:60
(27:15, 20:25, 25:18, 22:2)

Konečný stav série: 3 - 0

Stínem utkání, ze soupeřovy strany hraného velmi nečistě, je vážné zranění Ilony Burgrové, která má zlomené zápěstí a sezona pro ni bohužel skončila. V náročné finálové sérii s Brnem nám tak tato důležitá pivotka bude scházet.

K průběhu zápasu...

Na začátku 4. minuty jsme prohrávali 8:9, v 7. minutě platil nerozhodný stav 13:13, přesto jsme první čtvrtinu ovládli dvouciferným rozdílem: pasáž mezi 7. a 10. minutou jsme totiž vyhráli 14:2. V úvodu druhé části hry jsme rozdíl ve skóre ještě navýšili (32:17), v 15. minutě jsme stále byli vpředu o 15 bodů (38:23), ale Hradec kontroval vlastní šňůrou 9:17 a do přestávky se přitáhl na sedmibodový odstup.

Zkraje druhé půle dokonce ztrácel jediný koš (47:44 a záhy 49:46), nicméně další dramatizaci zápasu už jsme nedovolili. Díky šňůře 16:4 jsme si vzali zpět dvouciferný náskok, a když jsme pak v úseku od 31. do 38. minuty nastříleli 18 bodů v řadě (!!), rozdíl ve skóre se vyšplhal nad třicetibodovou hranici (90:58). Poslední čtvrtina skončila 22:2!!

Pivotka Kia Vaughn zapsala fantastický double-double za 41 bodů a 14 doskočených míčů!! Proměnila 18 z 25 střel z pole, všech 5 trestných hodů a v hodnocení užitečnosti se vyšplhala až na číslo 46!! Danielle Robinson přidala 22 bodů, 6 asistencí a 6 doskoků (z pole 9/16, trestné hody 4/4, užitečnost 29), poražené měly nejlepší střelkyni ve stoprocentně úspěšné Kláře Rosenbaumové, autorce 13 bodů (dvojky 4/4, trojky 1/1, trestné hody 2/2).

Pozitivem před startem finále je 15 odehraných minut uzdravené Jeleny Dubljevič (10 bodů + 4 doskoky).

Body z vymezeného území: 52 - 20. Ztráty 7 - 17, počet bodů dosažených po ztrátách: 27 - 3!

Body:

ZVVZ USK - Vaughn 41 (+14 d.), Robinson 22 (+6 as.), Dubljevič 10, Stejskalová 8, Bjelica 7, Bartáková 6 (Palau 6 as.)

Hr. Králové - Rosenbaumová 13, Pochobradská 10, Stará 9, Kuthanová 6, Hartigová 6, Andělová 6...

Kompletní statistiky naleznete zde.

IMOS Brno vyřadil Valosun Brno poměrem 3 - 0 na zápasy, po výsledcích 72:48, 87:48 a 67:50.