Kia V. nás vedla ke druhému vítězství

17.4.2014
Hned v první čtvrtině, kterou vyhrály devatenáctibodovým rozdílem, udělaly basketbalistky ZVVZ USK Praha rozhodující krok k zisku druhého semifinálového bodu. Na palubovce Hradce Králové nakonec triumfovaly o šestnáct bodů, top skórerkou celého utkání byla pivotka Kia Vaughn s 33 body.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

Sokol Hradec Králové vs. ZVVZ USK Praha 66:82
(12:31, 22:13, 11:23, 21:15)

Stav série: 0 - 2

Trefili jsme pouze dvě trojky, kdežto domácí hráčky šest, ale...

Poměr bodů z vymezeného území byl 22 - 50.
Poměr bodů po soupeřových ztrátách byl 0 - 16.
Poměr bodů z druhých šancí, tzn. po útočném doskoku, byl 2 - 14.

První čtvrtina nám vyšla výborně. Rychle jsme vedli 0:7, v 8. minutě dvouciferně 9:21, a když jsme pak vyhráli závěrečnou pasáž této části hry 0:10, rozdíl ve skóre narostl až k dvacetibodové hranici. Ve druhé čtvrtině jsme ovšem více než čtyři minuty neskórovali, Hradec natáhl svoji šňůru na 10:0 a na konci 17. minuty byl na dostřel - 30:35!

Do konce první půle jsme znovu odskočili na dvouciferný rozdíl (34:44) a ve třetí části hry jsme definitivně rozhodli. Ve 22. minutě ještě platil stav 36:47, ovšem další úsek hry jsme ovládli 7:18 a do závěrečné čtvrtiny jsme vstupovali s náskokem 22ti bodů, který jsme už kontrolovali.

Domácí obrana nedokázala eliminovat Kiu Vaughn, která proměnila 16 z 25 střel z pole a zápas ukončila s bilancí 33 bodů a 7 doskočených míčů. Danielle Robinson se především díky výborným trestným hodům (9/0) dostala na 17 bodů, v královéhradeckém týmu se nejvíce prosazovala pivotka Michala Hartigová, autorka 15 bodů a 8 doskoků (z pole 6/12, z toho trojky 3/5).