Semi, díl druhý: na východě Čech hrajeme o mečbol

17.4.2014
Postupový mečbol si dnes mohou odvézt z východních Čech basketbalistky ZVVZ USK Praha. Do semifinálové série s Hradcem Králové vstoupily v úterý večer téměř třicetibodovým vítězstvím, ovšem houževnaté soupeřky kladly odpor celý první poločas a ve své hale se jistě budou chtít prezentovat podobně kvalitním výkonem.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

Sokol Hradec Králové vs. ZVVZ USK Praha
(čtvrtek 17. 4. v 18:30)

Zápas číslo 1 jsme vyhráli přesvědčivě o 29 bodů, ale...

Až do konce prvního poločasu se na Folimance hrála vyrovnaná partie. Ještě minutu před koncem první půle jsme vedli jen čtyřbodovým rozdílem 34:30, ovšem zbývající pasáž druhé čtvrtiny jsme ovládli poměrem 6:0 a ve třetí čtvrtině už jsme na palubovce dominovali (29:7). Zápas jsme nakonec dovedli k vítězství 85:56.

Trenérka Natálie Hejková se musela obejít bez dvou hráček stabilní základní pětky: kvůli zranění nehrály Jelena Dubljevič s Evou Vítečkovou. Top skórerkou utkání byla Michaela Stejskalová s 18 body, soupeřky táhly Michala Hartigová (12) s Michaelou Starou (11).

Zápas 2 můžete sledovat živě na portále TVCOM - odkaz naleznete zde.