Do semifinále jsme vstoupili vítězně

15.4.2014
Bez zraněných Evy Vítečkové a Jeleny Dubljevič, a stále bez Jany Veselé, dnes basketbalistky ZVVZ USK Praha rozehrály semifinálovou sérii play-off ŽBL s Hradcem Králové. Naše vítězství se začalo rodit na přelomu obou poločasů: v závěru toho prvního jsme ještě vedli o jediný koš, ale třetí čtvrtinu jsme vyhráli 29:7 a podle očekávání vedeme v sérii hrané na tři vítězná utkání 1 - 0.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Sokol Hradec Králové 85:56
(19:17, 21:13, 29:7, 16:19)

Stav série: 1 - 0

Vstup do utkání číslo 1 vyšel lépe hostujícímu týmu - Michaela Stará ho potáhla šesti rychlými body k úvodnímu šestibodovému vedení 6:12 (5. minuta). Ještě na konci první čtvrtiny jsme ztráceli jeden bod (16:17) a v polovině druhé části hry jsme byli vpředu o jediný koš (26:24), ovšem první půli jsme zakončili minišňůrou 6:0 a poprvé jsme odskočili do dvouciferného vedení.

Klíčovou fází zápasu byla třetí čtvrtina. Hradci jsme v ní povolili nastřádat jen 9 bodů, naopak jsme jich vysázeli 29 a rozdíl narostl nad třicetibodovou hranici.

Top skórerkou zápasu byla Michaela Stejskalová s 18 body (+4 asistence, střelba z pole 8/14), Kateřina Elhotová (z pole 6/11) a Danielle Robinson (7 asistencí, 6 zisků, z pole 5/10) zaznamenaly shodně po 13 bodech. Nejlepšími střelkyněmi poražených  byly Michala Hartigová s 12 body (z pole 5/13, z toho trojky 2/7) a Michaela Stará s 11 body (z pole 4/6).