Final-8 EL: Semifinále bude bez nás

9.4.2014
Patnáctibodovou porážkou s Jekatěrinburgem, největším favoritem euroligového Final-8, zakončily basketbalistky ZVVZ USK Praha své putování letošním ročníkem Evropské ligy. K postupu mezi elitní kvarteto této soutěže potřebovaly nad hvězdným domácím zvítězit, ovšem bez zraněných lídrů Jeleny Dubljevič a Evy Vítečkové se nám soupeřky nepodařilo zaskočit.

3. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE EL, SKUPINA B:

UMMC Jekatěrinburg vs. ZVVZ USK Praha 71:56
(13:16, 23:11, 23:14, 12:15)

Začali jsme dobře a v první čtvrtině jsme neustále vedli, nejvíce šestibodovým rozdílem (7:13). V úvodních třech minutách druhé části hry jsme trefili dvě trojky (Kateřina Elhotová a Michaela Stejskalová) a podařilo se nám odskočit na 15:22, ovšem pak začal na své palubovce vládnout Jekatěrinburg.

Až do začátku 18. minuty jsme neskórovali, domácí basketbalistky natáhly svou šňůru na 12:0 a otočily průběžný stav na 27:22. Poprvé dvouciferně vedly hned v úvodu třetí čtvrtiny, kdy Candace Parker posouvala skóre na 38:27, o čtyři minuty později platil stav 48:33 a hráčky UMMC zbývající pasáž zápasu kontrolovaly. Utkání jsme však dohráli s hlavami nahoře - poslední čtvrtina skončila 12:15.

Z vyvrcholení letošního ročníku Euroligy se vracíme s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek.

Z pole jsme stříleli s úspěšností jen 30,4% (21/69), ztráceli jsme na doskoku (46 - 34), naopak pozitivem bylo jen 10 míčových ztrát (Jekatěrinburg 17).

Vítězky táhlo hvězdné kvarteto Taurasi-Parker-Gruda-Nolan.

Diana Taurasi nastřádala 18 bodů a 3 asistence (trojky 3/5), Candace Parker a Sandrine Gruda zapsaly double-double: první za 16 bodů a 14 doskočených míčů (střelba z pole 8/13), druhá za 14 bodů a 11 doskoků (z pole 7/9). Deana Nolan přidala 10 bodů a 3 asistence.

V našem týmu byla jedinou dvoucifernou střelkyní Danielle Robinson s 13 body (z pole 5/8), Kia Vaughn, kterou trápily potíže s kolenem, zaznamenala 8 bodů a 6 doskoků. "V situaci, v jaké jsme byli, lze výsledek i předvedenou hru brát jen pozitivně. Zahráli jsme dobré utkání, což ocenili i odborníci v hale, kteří nás chválili. Byla jsem na svůj tým hrdá. Můžeme odjíždět s hlavou nahoře," uvedla trenérka Natálie Hejková.