Folimanka zůstává nedobytnou pevností

13.11.2004
Basketbalistky USK Blex Praha letos na Folimance ještě neprohrály a výjimkou nebyl ani zápas s Trutnovem.
Východočešky začaly famózně a po dvou minutách hry vedly 6:0. Domácí celek pak ale přidal na obrátkách a skóre hry brzy vyrovnal. Trenéru Sýkorovi přidělala brzy vrásky na čele Kulichová, která si už v první části udělala tři osobních chyby a kouč hostů tak musel oporu střídat. Domácí hráčky získaly ke konci první části drobný náskok, Trutnov ale držel rozdíl ve skóre na pár bodech. Výraznější náskok získaly domácí basketbalistky až na začátku druhé části. USK vyhrál úsek mezi 12. a 17. minutou 16:2 a rázem vedl patnáctibodovým rozdílem. Třetí čtvrtina přinesla bojovnou hru. Hostující hráčky totiž několikrát snížily náskok domácích v 27. minutě dokonce na rozdíl 11 bodů, víc už se ale svěřenkyním trenéra Sýkory nepovedlo. Závěrečná část zápasu patřila jasně domácímu USK, který už Trutnovu nedal na obrat zápasu ani pomyslet. Vysokoškolačky tak nakonec vyhrály v pěkném zápase 88:61 a s jedinou porážkou jsou v ligové tabulce na druhém místě. Zdeněk Sýkora (trenér hostů): Utkání jsme si prohráli sami vlastníma chybama, zku Blažek Lubor (trenér domácích): Dnes jsme zahráli dobře. Podařilo se nám ubránit největší opory soupeře a v útoku jsme dokázaly najít zbraň na trutnovskou obranu.