Proti Slovance stovka nepadla

30.10.2004
USK Blex Praha porazil v zápase 5. kola nejvyšší soutěže Basket Slovanka 98:45 a generálku před čtvrteční premiérou v poháru FIBA tak zvládl bez problémů.
Vysokoškolačky nedaly svým soupeřkám šanci, když už od začátku zápasu plně kontrolovaly hru. Slovanka se nedokázala vyrovnat s důraznou obranou domácích hráček a po velkém množství chyb dostávala koš za košem. V 11. minutě už světelná tabule ukazoval stav 27:6 pro USK a dvě stovky diváků tak měly už zpočátku jasno, kdo že bude kralovat v tomto zápase. Drtivý tlak hráček z Folimanky pokračoval i ve zbytku druhé části, před koncem prvního poločasu vedly rozdílem 41 bodů! Poločasová přestávka Slovance přeci jen pomohla a tak diváci viděli ve 3. části vyrovnanější hru. Závěr patřil opět USK, hranici sta bodů ale svěřenkyně trenéra Blažka v tomto zápase pokořit nedokázaly. „Mrzí mě, že jsme se po přestávce již nedokázali koncentrovat tak, jako na začátku,“ postěžoval si Blažek. „Ve čtvrtek nás čeká Medveščak a tam by se nám takové drobné zaváhání mohlo vymstít,“ dodal kouč USK. Čtvrteční zápas začíná v 17:15 a na diváky čeká speciální zápasový program. Přijďte si zafandit na Folimanku.